CAI Teruel - PGE Skra Bełchatów 3:2

Fatalnie wypadła dla mistrzów Polski inauguracja tegorocznej siatkarskiej Ligi Mistrzów. W inauguracyjnej kolejce ulegli oni na wyjeździe hiszpańskim debiutantom - drużynie CAI Teruel, prowadząc już 2:0 w setach.

PGE Skra Bełchatów sprawiła największą sensację w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów.
Kiedy mistrzowie Polski grali na przyzwoitym poziomie, nie mieli żadnych problemów ze zwycięstwem w dwóch setach. Potem coś się zacięło w drużynie bełchatowskiej i kolejne dwa sety wygrali Hiszpanie, doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie początkowo trwała walka punkt za punkt. Jednak od stanu 11:9 dla Skry to Hiszpanie zdobyli jednak pięć kolejnych punktów i wygrali cały mecz 3:2!

CAI Teruel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 22:25, 25:16, 25:22, 15:12)
Skra: Mariusz Wlazły, Marcin Możdżonek, Stephane Antiga, Bartosz Kurek, Radosław Wnuk, Miguel Angel Falasca i Michał Winiarski (libero) oraz Michał Bąkiewicz, Jakub Novotny, Filip Frankowski.

Źródło: sport.onet.pl