Na północy Republiki Czeskiej jest miejscowość Liberec. W marcu zostało otwarte nowoczesne centrum nauki IQLANDIA. Nowa placówka zaprasza także gości z Polski.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism jest to organizacja dotowana z budżetu państwa. Założono 1993 roku i jej podstawowym celem to promocja regionów i atrakcji turystycznych Republiki Czeskiej szczególnie za granicą. Organizacja podlega Ministerstwu Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej.

Z dniem 1 sierpnia 2003 roku jej oficjalna nazwa brzmi Czeska Centrala Ruchu Turystycznego. Agencja CzechTourism w 2013 świętowała dwudzieste urodziny. W wyniku swojej działalności Republikę Czeską doprowadziła, że odwiedziło przez ten okres odwiedziło ponad 100 milionów turystów zagranicznych.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Najnowszym komunikatem przekazała informacje o nowej atrakcyjnych w Libercu. Centrum nauki IQLANDIA posiada wiele atrakcji między innymi jedyny w Czechach humanoidalny robot Thespian, wystawę o nazwie Seksmisja i Planetarium 3D oraz Science Show.

Na turystów czeka tu ponad czterysta interaktywnych eksponatów umieszczonych na powierzchni 10 tysięcy m2. Przekazujemy ważną informację, że wszystkie eksponaty, broszury informacyjne są po polsku. Projekcje 3D w Planetarium i Science Show odbywają się też między innymi w języku polskim.

Inne informacje i szczegóły znajdują się na stronie www.iqlandia.cz .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!