Obraz "Lodziarnia" namalowany przez Marka Kraussa Obraz "Lodziarnia" namalowany przez Marka Kraussa

Obraz "Lodziarnia" namalowany przez Marka Kraussa (© Marek Krauss)

W ramach programu sztuki ART BRUT w Gminnym Centrum kultury w Łajskach, Warszawski Nikifor będzie prowadził zajęcia plastycznie w stylu sztuki ART BRUT.

Od 1 lutego 2012 roku w ramach programu centrum sztuki ART BRUT w Gminnym Centrum kultury na ul. Moniuszki 2 w Łajskach koło Legionowa, w poniedziałki i środy będą prowadzone zajęcia plastycznie z techniki sztuki ART. Lekcje będą trwały 6 lat, poczynając od poziomu podstawowego, a na zaawansowanym kończąc.

Lekcje będą prowadzone przez Marka Kraussa, artystę-malarza, nazywanego "Warszawskim Nikiforem". Zajęcia plastyczne będe prowadził w wypracowanym przeze mnie, niepowtarzalnym stylem. Motorem napędowym lekcji będą wiersze Don Kichotki czyli Natalii Pietrzak-Krauss, żony Warszawskiego Nikifora. Pobudzą one wyobraźnię uczestników, a tytuły wierszy wymyśli sam artysta.

W ramach programu centrum sztuki ART BRUT, prace uczestników zajęć plastycznych będą brać udział we wszystkich wystawach i plenerach, zorganizowanych przez Warszawskiego Nikifora, a przy okazji tych zajęć, poetka Don Kichotka chętnie nauczy wszystkich zainteresowanych unikatowej sztuki pisania wierszy.

Wszyscy Ci, którzy pod wpływem wierszy Don Kichotki napiszą własne utwory, będą mieć szansę na własne spotkanie poetyckie, które pozwoli im rozwijać warsztat. Będą one odbywały się w Cafa "Kulturalne Bistro", które mieści się w
Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Właściciel lolaku zaprosi obecnych do szwedzkiego stoły, gdzie za niewielkie pieniądze najedzą się do woli pysznych, domowych specjałów.
W zajęciach będą mogli uczestniczyć wszyscy, niezależnie od stanu zdrowia, wieku i wykształcenia. Osoby zainteresowane, proszone są o kontakt z artystą pod adresem mailowym: marek.krauss@gmail.com, lub nr komórkowym 728 599 081 lub 668 848 971. Informacje na mój temat można znaleźć na Wikipedii pod hasłem Marek Krauss lub na www.mkrauss.com.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!