Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Polsce - styczeń 2013 r.

Artur Osak
Artur Osak
ceny mieszkań
ceny mieszkań Artur Osak
Serwis Dom.Gratka.pl przeanalizował średnie stawki cen ofertowych w miastach wojewódzkich. Nadal najdrożej jest w Warszawie.

Analiza wszystkich ofert mieszkań z rynku wtórnego ze stycznia 2013 roku pokazuje, że ponad 59,8 proc. lokali należy do tzw. starego rynku wtórnego ( mieszkania wybudowane przed 2000 rokiem). Natomiast 40,2 proc. mieszkań pochodzi z nowego rynku wtórnego (mieszkania wybudowane między latami 2000 a 2011).

Ceny ofertowe nadal wskazują delikatną tendencję spadkową. Natomiast nie są to już tak spektakularne obniżki jak w roku poprzednim. Większe spadki natomiast widać nadal wśród cen transakcyjnych.

- Obserwując dwucyfrowe spadki cen mieszkań pojawia się pytanie o możliwość przełamania w najbliższym czasie trendu obniżek cen. W tym przypadku dużą rolę odegrają KNF i banki. Poluzowanie polityki kredytowej banków może przyczynić się do zwiększenia popytu na rynku mieszkaniowym. To z kolei może mieć przełożenie na kształtowanie się średnich cen zwłaszcza w segmencie mieszkań popularnych - mówi Marcin Jańczuk z Agencji Metrohouse&Partnerzy.

Czytaj także: Ceny wynajmu mieszkań w styczniu 2013 r.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto