Już 25 lutego Hotelem DoubleTree by Hilton zawładną latynoskie rytmy i gorąca, karnawałowa atmosfera. Łódzkie Stowarzyszenie Przyjaciele Świata hucznie rozpoczyna kolejny rok charytatywnej działalności i nie zwalnia tempa.

Noworoczny plan Stowarzyszenia "Przyjaciele Świata" jest niezmienny: nadal pomagać potrzebującym. O wyjątkowości spotkań organizowanych przez "Przyjaciół Świata" świadczą dotychczasowe efekty. Stowarzyszenie organizuje między innymi cykliczne kolacje charytatywne "Przyjaciele Gotują", z których dochód przekazywany jest na wsparcie placówek medycznych. Wieczory kulinarne cieszą się niesłabnącą popularnością, a każda edycja przyciąga coraz większe grono sympatyków. W tym roku odbędzie się jubileuszowa - dziesiąta edycja tego wydarzenia, do której już teraz przygotowują się Przyjaciele, realizując „po drodze” kolejne szczytne cele.

Kolejną okazją do włączenia się w ich działania i spędzenia czasu w przyjacielskim gronie, będzie ostatnia sobota karnawału. Członkinie Stowarzyszenia po raz drugi zapraszają na "Bal u Przyjaciół", któremu, podobnie jak poprzednim wydarzeniom, przyświeca szlachetna idea.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć inicjatywę mogą liczyć na gorące „dziękuję” wypowiedziane nietypowo, bo za sprawą radosnych i energetycznych rytmów. Dla uczestników II edycji tanecznej imprezy charytatywnej "Bal u Przyjaciół" wystąpią Jose Torres i Havana Dreams – pierwszy na polskiej scenie muzycznej zespół, znany zarówno z tradycyjnej muzyki kubańskiej, jak i nowego stylu młodego pokolenia - Timbie.

Organizatorki balu i tym razem zadbały o oprawę wydarzenia. W programie znalazła się serwowana kolacja, przygotowana przez Szefa Kuchni Restauracji Four Colors, Hotelu DoubleTree by Hilton – Rafała Zagajewskiego, a karnawałową zabawę uświetnią animatorzy taneczni i kubański DJ. Na gości czeka również specjalna niespodzianka od samego … Kamila Stocha!

Formuła łącząca pomaganie z atrakcyjną propozycją spędzania czasu sprawdza się doskonale. "Bal u Przyjaciół"
to okazja, by w szczególny sposób otworzyć kolejny rok naszej działalności. Przed nami nie lada wyzwania – X jubileuszowa edycja kolacji charytatywnej "Przyjaciele gotują" i inne, mniejsze akcje. Niezmiennie zachęcamy do pomagania z nami! – mówi Joanna Nordyńska, organizatorka wydarzenia.

Bieżąca edycja Balu przyczyni się do wsparcia łódzkiej transplantologii, szczególnie przeszczepów rodzinnych, na Oddziale Nefrologii z Oddziałem Dializ oraz na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. Organizatorki wydarzenia planują przekazać też część zebranej kwoty na wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny Centrum Medycznego im. dr. Wacława Łęckiego w Łodzi oraz Zakładu Układu Równowagi I Katedry Otolaryngologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi.

Gorąco zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia. Darowizna, która jednocześnie jest kosztem uczestnictwa w wydarzeniu – 280 zł. Zapisy: biuro@przyjacieleswiata.pl.

***
Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata" jest organizacją non-profit, która działa w Łodzi od 2009 r. Jego działalność koncentruje się na pomocy najmłodszym, a wśród placówek objętych wsparciem znajdują się szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Wśród osobistości, które wsparły działalność "Przyjaciół Świata" są między innymi: Sting, Kenzo Takada, Patrizia GUCCI, Claudia Cardinale, Basia Trzetrzelewska, Mario Vargas Llosa, Bonnie Tyler, Michał Urbaniak, Piotr Fronczewski, Jerzy Janowicz, Andrzej Bartkowiak, Ewa Minge, Justyna Steczkowska, Andrzej Kostenko, Artur Partyka czy Cezary Pazura. Za działania na rzecz potrzebujących Stowarzyszenie otrzymało w roku 2013 nagrodę Grand Prix, a w roku 2014 zostało laureatem Medalu "Pro publico bono" im. Sabiny Nowickiej 14 maja 2016 r. Fundacja na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przyznała Stowarzyszeniu "Przyjaciele Świata" Honorowy Medal SERDUSZKO ZA SERCE. Medal jest ogromnym wyróżnieniem oraz podziękowaniem za lata wsparcia Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki - jednego z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia można odnaleźć na stronie www.przyjacieleswiata.pl

źródło: informacja prasowa

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!