Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu

Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę (© MT Biznes)

Chcesz stać się przebojową kobietą, czy wolisz pozostać grzeczną dziewczynką? Decyzja należy do ciebie, ale najpierw posłuchaj e-booka "Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę...".

Kate White, autorka książki "Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę", była grzeczną dziewczynką do czasu, aż pominięto ją przy rekrutacji na stanowisko redaktor naczelnej.

Autorka przekonuje nas, że każda kobieta od dziecka wychowywana jest na grzeczną dziewczynkę. A potem, mimo akceptacji i pochwał, nie jest w stanie sięgnąć po najwyższe laury. Bo tak naprawdę nagradzane i chwalone są te kobiety, które mają własne reguły, często i bardzo ryzykują, dbają tylko o swoje interesy i przede wszystkim nie dbają o to czy ktoś je lubi, czy też nie.

Autorka serwuje nam porównie 10 cech grzecznej dziewczynki i przebojowej kobiety. Cenne i potrzebne porównanie. Każda z nas może sprawdzić czy bliżej jej do pierwszej, czy do tej drugiej. Historię przemiany z grzecznej dziewczynki w przebojową kobietę, w humorystyczny sposób, opisuje na własnym przykładzie.

White cofa się w swojej opowieści do okresu dzieciństwa, kiedy była bardzo grzeczną dziewczynką, która nigdy nie odważyłaby się sprzeciwić rodzicom. Tak samo mało asertywnie zachowywała się w pracy. Czasem zdarzało jej się postąpić inaczej, ale nie widziała w ten zmianie niczego dobrego.

Gdy okazało się, że trudno dobrze wykonywać swoje obowiązki zarówno w pracy jak i w domu, autorka zrozumiała, że trzeba zmienić styl pracy. Przede wszystkim nauczyć się natychmiastowego podejmowania decyzji, oddelegowywania do zadań, skupiania się na ogólnym obrazie sytuacji a nie na szczegółach oraz śmiałości w myśleniu oraz przestać przejmować się tym czy ktoś nas lubi. Autorka książki jest dziennikarką, w "Grzeczne dziewczynki..." czytelnik ma więc również możliwość dowiedzenia się jak wygląda praca w redakcji.

White szczegółowo opisuje swoją przemianę. Omawia schematy, jakie wywierają wpływ na nasze zachowanie. Wszystko przedstawione jest w bardzo ciekawy sposób, w oparciu o przykłady z życia naszej autorki. Uzupełnieniem są rozmowy z pewnym psychologiem, z którym Kate współpracuje.

W książce znajdziemy aż dziewięć strategii jak z grzecznej dziewczynki stać się przebojową kobietą, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie. A przy okazji dowiemy się jak bardzo są w nas zakorzenione stereotypy kobiecości, które otaczają nas od najmłodszych lat. Zadziwiające jak wiele z tego co opisuje autorka można odnaleźć w naszym codziennym życiu.

Książki czytanej przez Magdalenę Korczyńską słucha się z zainteresowaniem. Słuchając audiobooka możemy odnieść wrażenie, że to dobra koleżanka daje nam rady. A te są ubrane w całą fabułę, jest śmiesznie i miło. Szkoda tylko, że nie przetłumaczono angielskich nazw, które pojawiają się w książce.

Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu... a przebojowe kobiety robią karierę AUDIO
Przewrotny poradnik kobiety z charakterem: co grzeczna dziewczynka musi robić inaczej, żeby dogonić rasową businesswoman
format MP3
9h 21 min

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!