(© Polskapresse)

Po raz kolejny opiekunowie osób niepełnosprawnych otrzymają dodatkowe 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego, który wynosi 520 zł. Pieniądze te będą wypłacane od stycznia do marca 2012 r., po złożeniu stosownego wniosku.

Dodatkowa pomoc w dwóch ostatnich miesiącach roku 2011 została już raz przyznana przez Radę Ministrów w październiku.

Pieniądze będą wypłacane na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r., wraz z zasiłkiem pielęgnacyjnym, matce ojcu lub opiekunowi faktycznemu, którzy rezygnują z pracy, aby opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem.

Wsparcie to będzie przyznawane i wypłacane przez organ zajmujący się w danej gminie świadczeniami rodzinnymi (czyli wójt, burmistrz, prezydent miasta lub ośrodek pomocy społecznej).

Wniosek o dodatkową pomoc należy złożyć do 31 stycznia, a w przypadku, gdy świadczenie pielęgnacyjne przyznano po tym dniu - w ciągu 7 dni, od kiedy decyzja ta stała się ostateczna.

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!