(© X-news)

Wydawało ci się, że "ubiór" Iron Mana to komiksowa i filmowa fikcja? Musisz zatem zobaczyć egzoszkielet zaprezentowany przez jedną z chińskich firm.

Chińska firma FutureWise zaprezentowała w Pekinie prototyp egzoszkieletu o nazwie NK-01. Zespół twórców jest jednym z trzech na świecie, które pracują nad przypominającym mecha egzoszkieletem sterowanym przez człowieka z wnętrza urządzenia. Ambicją przedsiębiorstwa jest stworzenie produktu, który będzie dostępny dla jak największej liczby konsumentów. W najbliższej przyszłości będzie on służyć raczej rozrywce, choć celem jest stworzenie rozwiązania pomocnego w pracy wymagającej siły fizycznej. Egzoszkielet składa się ze sterowanego komputerowo systemu siłowników mocowanych w kombinezonie, które mają wzmocnić siłę mięśni użytkownika.

RUPTLY/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!