Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich już w piątek 26 lutego o godz. 18:00 na pierwszy wykład z cyklu "Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin".

Ponad wszelką wątpliwość Chiny stanowią przedmiot rosnącego zainteresowania tak badaczy, jak i publicystów całego świata. O Chinach napisano i powiedziano wiele. Niektórzy prognozują ich nieustanny wzrost w porządku systemu światowego, inni wieszczą ich rychły upadek. W ostatnich latach do kraju tego coraz liczniej podróżują polscy turyści, przedsiębiorcy i studenci. Co należy wiedzieć o współczesnych Chinach?

"Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin" to cykl wykładów poświęconych różnym aspektom przemian Chińskiej Republiki Ludowej w ostatnich niemal czterech dekadach. Podczas tych spotkań specjaliści w przystępny sposób przybliżą następujące zagadnienia:

Program wykładów:
26 lutego (18:00) – dr Joanna Wardęga – Chiny różnych prędkości jako efekt modernizacji - spotkanie połączone z promocją książki "Współczesne społeczeństwo chińskie. Konsekwencje przemian modernizacyjnych".
18 marca (18:00) – dr hab. Łukasz Gacek – Chiński smok w smogu. Wyzwania środowiskowe i klimatyczne.
15 kwietnia (18:00) – prof. dr hab. Marlena Bernat – Ekonomiczne wyzwania współczesnych Chin.
20 maja (18:00) – dr Adina Zemanek – Nowe kobiety w nowych Chinach – role i obrazy
17 czerwca (18:00) – dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz – Obraz współczesnego społeczeństwa chińskiego w kinematografii.
Wstęp wolny!
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!