zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne (© Photograph used by permission of the USDA Forest Service/ Creative Commons Attribution 2.5 Generic license)

Na autostradzie w kantonie, na południu Chin, rozegrała się tragedia. 20 osób poniosło śmierć, a 14 zostało rannych w wyniku eksplozji i ogromnego pożaru, jaki wybuchł po kolizji samochodu cysterny z ciężarówką - poinformowała chińska państwowa agencja prasowa, Xinhua. Cysterna wiozła około 40 ton benzyny.

W wyniku kolizji zaczęło wyciekać z cysterny paliwo, co w rezultacie doprowadziło do eksplozji. Pod jej wpływem zapalił się skład drewna na terenie pobliskiego tartaku. Większość spośród rannych osób, w tym jedna ciężko, to robotnicy zatrudnieni w tartaku - czytamy na Wprost.pl.

Chińskie media podały, że pożar objął około 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na której spłonęło m.in. kilka stojących najbliżej tartaku samochodów. Publiczna telewizja CCTV podała, że ogień został już ugaszony.

Według państwowych chińskich mediów, wskutek złego stanu dróg i nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego przez kierowców, każdego roku w wypadkach na chińskich drogach ginie około 70 tys. osób, a 300 tys. zostaje rannych.

Wypadki na autostradach w świecie są rzadkością. Bywają jednak tragiczne w skutkach. Zwykle giną w nich ludzie. W maju 2011 roku, w karambolu na autostradzie w południowo-zachodniej Anglii, zginęło 7 osób, a 51 zostało rannych, w tym 17 było w stanie ciężkim. Do karambolu doszło w wyniku gęstej mgły. Zderzyły się 34 pojazdy, w tym 6 ciężarówek - podaje TVP Info.

Według dziennikarzy – strażacy powiedzieli, że wypadku drogowego na taką skalę, nikt wcześniej nigdy nie widział. Przerażająca wielkością kula ognia była widoczna z dużej odległości. Ratownicy i 15 jednostek straży pożarnej, miało bardzo duże trudności w dotarciu do ofiar katastrofy. Niektórych kierowców i pasażerów, wydobywano z pojazdów, za pomocą specjalistycznego sprzętu ratunkowego. Kula ognia pojawiła się, gdyż dwie ciężarówki, które brały udział w kolizji, wiozły dużą ilość paliwa.

W kwietniu zeszłego roku, na autostradzie A 19 w Niemczech, również rozegrała się tragedia. Tym razem przez burzę piaskową. Na północy Niemiec, w znanej miejscowości Rostock, doszło do tragicznego w skutkach, karambolu. Zginęło 10 osób, i aż 97 było rannych. W makabrycznym zderzeniu brało udział 40 samochodów – podał http://www.fakt.pl/Horror-Wielu-zabitych-i-dziesiatki-rannych-,artykuly,100790,1.html.

I jeszcze jeden przykład drogowego horroru z Niemiec. W połowie lutego 2012 roku w Saksonii, na niemieckim odcinku autostrady A4, nastąpił tragiczny wypadek autokaru, którym podróżowało 49 Polaków. Polski pojazd wpadł w poślizg i uderzył w filar wiaduktu - informuje SE.pl. W wyniku zderzenia zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych.


Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!