"Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety?" - na takie pytanie odpowiadają dziś Chorwaci, którzy biorą udział w referendum.

Referendum zostało zwołane, bo stowarzyszenie "W imię rodziny" dostarczyło parlamentowi 740 tys. podpisów popierających inicjatywę - informuje Gazeta.pl.

Referendum w sprawie zmian w konstytucji poparł chorwacki Kościół i konserwatywne ugrupowanie opozycyjne Chorwacka Wspólnota Demokratyczna. Przeciwko opowiadał się premier tego kraju Zoran Milanović i prezydent Ivo Josipowić. Zdaniem szefa rządu inicjatywa jest homofobiczna.

Głosowanie zakończy się o godzinie 19. Wynik będzie wiążący bez względu na frekwencję. Sondaże przed głosowaniem wskazywały, że 59 proc. poprze poprawkę, która zawęża definicję małżeństwa do związku kobiety i mężczyzny. 31 proc. respondentów opowiedziało się przeciwko.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!