Radek jest bardzo wesołym chłopcem i marzy o podróżach Radek jest bardzo wesołym chłopcem i marzy o podróżach

Radek jest bardzo wesołym chłopcem i marzy o podróżach

Dziewięcioletni Radek z Magnuszewa jest radosnym, ciekawym świata chłopcem. Z powodu swoich schorzeń nie może biegać ani jeździć na rowerze. Marzy o wycieczkach rowerowych, a w tym pomogłaby mu specjalna wózko-przyczepka. Ta jest bardzo droga, dlatego mama chłopca zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu.

Koszt takiej wózko - przyczepki, dostosowanej do potrzeb Radka, to około 8 tysięcy złotych. - Dla mnie jako samotnej matki to suma kosmiczna - mówi Justyna Kacalińska, mama Radka. - Szukałam pomocy na jednym z portali, ale tam okazało się, że muszę złożyć odpowiedni wniosek do fundacji i czekać. Znalazłam portal, gdzie praktycznie sama szybko zorganizowałam akcję zbiórki pieniędzy.

Zrzutka dla Radka

Na początku czerwca na portalu zrzutka.pl ruszyła akcja zbiórki pieniędzy na zakup przyczepki. Każdy, kto tylko ma taką ochotę, może wpłacić na ten cel dowolną kwotę. Do zebrania jest 8 tysięcy złotych, a już udało się zebrać 65% tej sumy, czyli ponad 5 tys. zł. W akcję włączyło się ponad 170 osób. - Walczę o to, aby mój syn nie miał żadnych ograniczeń i mógł poznawać świat jak jego zdrowi rówieśnicy - mówi o całym przedsięwzięciu pani Justyna.

Jak można wpłacać?

Akcję można znaleźć na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/yptfp5) i tam za pośrednictwem platformy dokonać płatności. Inną opcją jest wysłanie przelewu bankowego na dane: BUP ZRZUTKA.PL Al. Kasztanowa 6/2 53-125 Wrocław 62 1750 1312 6881 7580 2091 6016 tytułem : Pomóż Radkowi poznać świat z innej perspektywy

Prezent na urodziny

21 czerwca Radek skończy 9 lat. Przyczepka może okazać się świetnym prezentem na urodziny. - Urządzenie jest o tyle fajne, że może służyć zarówno jako przyczepka do roweru, ale również jako samodzielny wózek - tłumaczy mama Radka. Losy chłopca można śledzić na bieżąco na jego fanpage'u na portalu Facebook (Pomoc + Wsparcie = Uśmiech Radka).

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!