Za sprawą prężnie działającego oddziału Ligi Kobiet Polskich, Ciechocinek można nazwać stolicą polskiej piosenki. W sobotę odbył się tam Festiwal "Katarzyna Gaertner przedstawia gwiazdy tamtych lat"- Violetta Villas.

Piękno utworów Violetty Villas nie przemija. Świadczy o tym ogromna liczba zgłoszeń do udziału w konkursie wokalnym który był zorganizowany w Ciechocinku. Do udziału zakwalifikowano kilkunastu młodych ludzi, którzy mieli zaprezentować piękne utwory artystki.
Organizatorzy zapewnili też małe warsztaty aktorskie, gdyż formuła koncertu była tak przewidziana, aby było to "przedstawienie". Artyści nie tylko piękne śpiewali, ale też niejako "odgrywali" historię ze swoich piosenek. Reżyserem był Kazimierz Mazur (mąż Katarzyny Gaertner), a pomagał mu jego syn... Kazimierz Mazur. Uczestnicy prób bardzo sobie chwalili właśnie taką formę Festiwalu, podkreślając że dla artysty nie tylko ważne jest to jak śpiewa, ale też to jak jest to przekazywane publiczności. Artystom towarzyszył zespół Artura Grudzińskiego.

Konkurs wygrała Dorota Sacewicz która do Ciechocinka przyjechała specjalnie z Francji. Przepiękną interpretacją piosenki "List do matki" ujęła nie tylko jurorów. Drugą nagrodę wyśpiewała Angela Wawrzyk piosenką "Spójrz prosto w oczy", a trzecią Agata Zakrzewska "Mechaniczną lalką". Zarówno Agata jak i Angela znane są ciechocińskiej publiczności, ponieważ od lat zbierające nagrody na festiwalach piosenki młodzieży niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne". Ponadto jury wyróżniło Magdę Koroblewską za wykonanie piosenki "Józek".

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!