Line-up Tent Stage, sceny namiotowej, został w ubiegłym tygodniu zamknięty w pięknym stylu. Pojawiły się też kolejne polskie nazwiska.

Open'er Festival w Gdyni będzie miał swoją dziesiątą, jubileuszową edycję między 30 czerwca a 4 lipca. Ich odświętny line-up, w którym pojawiły się już tak oczekiwane zespoły jak Coldplay czy The Strokes, rośnie każdego tygodnia i jest coraz mocniej zróżnicowany.

Na scenie namiotowej pojawią się na pewno British Sea Power - trzy lata temu wystąpili na Off Festivalu i mocno przypadli do gustu słuchaczom brytyjskiej alternatywy. Ich koncerty bogate są w różnorodne instrumenty, kompozycje obowiązkowo pompatyczne i naszpikowane wzniosłymi tekstami, chórkami, rozmazanymi gitarami. Ciekawe, co przygotują dla nas tym razem.

Twilight Singers to klasa sama w sobie, jeden z pomysłów Dulliego, który porzucił Afghan Whigs dla nowego projektu, zaprosił do współpracy pięknogłosego Marka Lanegana i tak od ponad dekady są dobroczyńcami alternatywnej sceny. Każda ich płyta jest warta przesłuchania, i każda z nich różni się diametralnie koncepcją, wykonaniem, drapieżnością. Tym, co odróżnia Twilight Singers od całej masy muzyki jest dojrzałe podejście do grania i niezwykły talent w łączeniu garażowej ostrości z miękką lirycznością. A ich koncerty to po prostu niezwykłe przeżycie.

Chapel Party to zespół robiący na Wyspach karierę - pod okiem tego samego producenta, który wykreował sukces Florence and the Machine czy Maximo Park, chcą stać się kolejnym wielkim zespołem w gatunku indie-rocka. Zobaczymy, jak radzą sobie na scenie.

Nowinką jest też The Asteroids Galaxy Tour. Właściwie sugerując się ostatnimi trendami, wystarczy powiedzieć, że to skandynawski pop. Duński dokładniej. Wiadomo powszechnie, że Skandynawia obrodziła w ostatniej dekadzie talentami w popie i elektronice, które zachwycają umiejętnościami robienia błyskotliwej i lekkiej zarazem muzyki. W ich przypadku nie jest inaczej - śliczna Mette z charakterystycznym głosem i producent Lars mają już na swoim koncie płytę wypełnioną parkietowymi hitami, którymi bez dwóch zdań rozgrzeją publikę.Wśród polskich artystów zaproszonych na festiwal pojawiły się najgorętsze nazwiska ostatnich kilkunastu miesięcy - Monika Brodka, Igor Boxx ze swoim znakomitym wrocławskim projektem, Marcelina, Twilite, Neony, Snowman, The Black Tapes, Pustki, Pogodno, Vavamuffin, R.U.T.A., Baaba Kulka, Wojtek Mazolewski Quintet, Tides From Nebula, Małe Instrumenty, Karolina Cicha i Niechęć. Te wszystkie zespoły prezentują przekrój polskiej muzyki - grają kompletnie inaczej i są w swoich obszarach bardzo często na światowym poziomie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!