(© materiały prasowe)

Dla wszystkich miłośników dużego ekranu piątki są najprzyjemniejsze. Początek weekendu przynosi nowe tytułu w kinowych repertuarach. "Klucz do wieczności", "Piksele", "Taśmy Watykanu", "W rytmie marzeń" i "Koko Smoko" - oto nowości nadchodzącego weekendu.

Dwa dramaty, horror, komedia i animacja. Tym poczęstują nas w tym tygodniu polskie kina. 24 lipca swoją premierę w naszym kraju ma pięć nowych produkcji.

Klucz do Wieczności

Dramat science fiction w reżyserii Tarsema Singha. Film opowiada o człowieku, który cierpi z powodu nowotworu. Medycyna jednak rozwinęła się do tego stopnia, że umożliwia chorym przeniesienie swojej świadomości do zdrowego ciała. Damian - główny bohater postanawia skorzystać z tej możliwości. Takie zabiegi jednak mają swoje skutki uboczne. Głównego bohatera zagrali Ryan Reynolds oraz Ben Kingsley.

Zobacz zwiastun filmu

Piksele

Komedia science fiction, której reżyserem jest Chris Columbus. Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku zaatakowanym przez obcych. Intruzi okazują się być postaciami gier komputerowych. Władze USA powołują ekspertów od komputerowych rozgrywek do walki z nieproszonymi gośćmi. W główne role wcielili się Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage.

zobacz zwiastun filmu

Taśmy Watykanu

Horror produkcji Marka Neveldine opowiadający o nieczystych duchach, które opętały pewną przypadkową dziewczynę (Olivia Taylor Dudley). Jej opętanie ma jednak opłakane skutki dla otoczenia. Watykan wysyła na pomoc swoich egzorcystów (Michael Peña, Djimon Hounsou), którzy podejmują próby walki z szatanem.

Zobacz zwiastun filmu

W rytmie marzeń

Kolejny dramat, wyreżyserowany przez Andreasa Dresena. Akcja rozgrywa sięw Lipsku w latach 90. XX wieku, w czasie upadku muru berlińskiego. Trójka młodych przyjaciół (Merlin Rose, Julius Nitschkoff, Merlin Rose) postanawia uciec od rodziców i żyć na granicy prawa. W końcu decydują się na założenie klubu techno, który zostaje zaatakowany przez neonazistowskich skinheadów.

ZObacz zwiastun filmu

Koko Smoko

Produkcja dla najmłodszych, film animowany w reżyserii Niny Wels i Huberta Weilanda. Bajka opowiada o przygodach małego smoka Kokosa, którego zadaniem było pilnowanie smoczej trawy. Jednak przez nieuwagę Koko, trawa znika. Młody smok postanawia ją odzyskać i zażegnać waśnie między różnymi gatunkami smoków. W polskiej wersji głosu głównemu bohaterowi użyczyła Katarzyna Łaska.

Zobacz zwiastun filmu

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!