Pamiętacie jeszcze Brayana? To głuchoniemy chłopiec ze slumsów w Limie, który dzięki Piotrowi Maciejowi Małachowskiemu i innym ludziom dobrego serca rozpoczął nowy etap w swoim życiu.

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Jan Paweł II.

W Peru z początkiem marca rozpoczął się rok szkolny. Cieszy się z tego dziesięcioletni Brayan chociaż powtarza klasę. Tak, to prawda, ten chłopiec ze slumsów rozpoczął naukę w szkole. Mimo że poszedł do niej o wiele lat później niż powinien, zrobił przez ten krótki czas spore postępy. Umie już pisać i uczy się migać. Spodobała mu się nauka, tak bardzo, że sam z własnej woli siedział w wakacje nad książkami i zeszytami.Od niedawna Brayan posiada aparat słuchowy i słyszy dźwięki, choć ich nie rozróżnia (tak stwierdzili lekarze specjaliści). Ale wszystko może się zmienić na lepsze dzięki terapii i dalszej nauce języka migowego. O tym wszystkim opowie sam Piotr Maciej Małachowski, który zorganizował dla niego pomoc. Jest to niezwykle ciekawa historia. Przekonacie się o tym czytając "Rok z demonami i aniołami" (klikając w ten link i logując się).

Do końca marca mama Brayana musi skompletować wszystkie podręczniki i przybory szkolne. Można jej pomóc. Wystarczy nabyć okolicznościowe, ręcznie wykonane kartki, które są dostępne na tym blogu. Całkowity dochód z akcji trafi na edukację Brayana. Nic nie zniknie po drodze. Piotr rozlicza się z każdego otrzymanego sola.

Brayan dziękuje za pomoc wszystkim, którzy mu jej udzielili i tym, którzy zechcą włączyć się w pomaganie. Dzięki Wam już może to zrobić. Nauczył się pisać.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!