Do 69-letniej mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego zadzwoniła kobieta podająca się za córkę i poinformowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy na pokrycie zobowiązań finansowych. Syn 81-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej też potrzebował gotówki.

Mieszkanka Tomaszowa Lub. przekazała nieznanemu mężczyźnie 12 tys. złotych. Stroskana mieszkanka Białej Podl. wręczyła nieznajomemu kopertę z zawartością 23 tys. zł.

Wkrótce w Tomaszowie Lub. doszło do dwóch prób oszustwa „na córkę”.

Kobieta podając się za córkę dzwoniła do dwóch mieszkanek w wieku 67 i 83 lat i oświadczyła, że potrzebuje pilnie gotówki w kwocie 30 tys. złotych na uregulowanie swoich zobowiązań finansowych.

Obie panie okazały się czujne i kontaktując się ze swoimi córkami zorientowały się, że miały przed chwilą kontakt z oszustkami i o swoich ustaleniach zawiadomiły dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców oszustw oraz usiłowań.

- Za każdym razem sprawdzajmy tożsamość osób dzwoniących, zapamiętajmy, że w żadnym wypadku nie wolno przekazywać pieniędzy nieznanym osobom - przestrzega rzeczniczka mł. asp. Agnieszka Gromek. - Natychmiast po zakończeniu takiej rozmowy należy zadzwonić pod numer 997 lub 112.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!