Corel przejmuje znane rozwiązania innej firmy. Co ciekawe, dzięki temu krokowi staje się liderem pod względem bogactwa oprogramowania do edycji wideo! Giganci są za leniwi i wolą wykupić konkurencję niż z nią... konkurować?

Firma Corel kojarzona jest często z używanym głównie przez profesjonalistów programem CorelDRAW. Ten pakiet pojawił się na rynku w 1989 roku - cztery lata po starcie przedsiębiorstwa będącego z początku laboratorium badawczym. Obecnie jednak, to nie tylko firma rozwijająca swój flagowy produkt. W 1996 roku Corel stał się właścicielem edytora tekstu WordPerfect. To zwiastowało, że nie zamierzają kurczowo rozwijać wyłącznie jednego produktu.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo miało już w swojej ofercie np. program Corel VideoStudio do zaawansowanej obróbki wideo, ale najwyraźniej uznano, że to za mało.

Firma ogłosiła, iż w jej ręce trafiły rozwiązania do edycji wideo należące do Avid Technology. Są wśród nich m.in. takie perełki jak Pinnacle Studio HD czy AvidŸ Studio. Mało tego - oprócz oprogramowania przejęto również produkty z linii Dazzle.Profil autora na Google+

Corel wierzy, że najbogatsza oferta na rynku w tym segmencie, pozwoli na wpisanie się w gusta nawet najwybredniejszych użytkowników. Ci będą mieli wybór czy chcą edytować film na iPadzie, czy może wolą bardziej tradycyjne środowisko desktopowe.

Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Profil autora na Google+


Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!