Piotr Jaguś
Piotr Jaguś
Cracovia znowu na fali?
Cracovia znowu na fali? Piotr Jaguś
Na początek fazy rozgrywek play-off hokeiści Cracovii nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom. Po ciekawym pojedynku targany ostatnio problemami finansowymi zespół z Sosnowca poległ na obiekcie przy ulicy Ściegiennego aż 5:0.

Cracovii do przejścia do następnej rundy brakuje tylko dwóch zwycięstw. Sprawę mogą rozstrzygnąć już w ten weekend jeżeli wygrają na "zimowym" 11 i 12 lutego.

Cracovia jest niezwykle zmotywowana wysokim zwycięstwem. Zarówno hokeiści, jak i kibice, pragną powrotu (po rocznej przerwie) na pierwsze miejsce rodzimych rozgrywek Ekstraligi. Z taką grą, jak w środę, jest to wysoce prawdopodobne.

Pierwszą bramkę rundy play- off „Pasy” zdobyły już w 6. minucie. Pasiut po świetnym zagraniu Leszka Laszkiewicza skierował krążek do siatki. Drugiego gola strzelił w 15. minucie Łopuski. W tym przypadku zasłonięty bramkarz sosnowiczan nie miał szans na interwencję, gdyż został zasłonięty przez swych obrońców.

Trzecia bramka tego spotkania padła dopiero w drugiej tercji. Przy przewadze jednego zawodnika dwa szybkie podania wymienili Dvorak- Martynowski. Kostuch dopełnił niezbędnej formalności.

W 32. minucie czwarta zakończona bramką akcja podopiecznych Rudolfa Rohacka. Wajda
uderzył z dystansu, gumę przed bramką trącił jeszcze Kłys. Krążek trafił do Leszka Laszkiewicza, który wstrzelił ją między parkany.

Ostatnia tercja przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie wyniku. W jednoosobowej przewadze Zagłębia Sosnowiec w 53. minucie krążek wbija Dułęba, po rajdzie z lewej strony lodowiska.

Kibice gospodarzy dopisali. Na hali późnym popołudniem głośno dopingowało swoich ulubieńców około 1400 fanów gospodarzy (na 2514 miejsc).

Kolejne dwa mecze odbędą się w piątek o godzinie 19 i sobotę o godzinie 17 w Sosnowcu (ul. Zamkowa 5). Kibice miejscowych liczą na wysoką frekwencję (3500 miejsc).
Bilety na to spotkanie pozostaną w cenach z rundy zasadniczej 5 i 10 zł.