Sobota okazała się dla ukraińskiego zawodnika dniem triumfu. Wygrał on zawody CSI Duża Runda, podczas odbywającej się w Spodku Parada Horse Show. Ale to nie jedyne wydarzenie trzeciego dnia imprezy.

O nagrodę Prezydenta Miasta Katowice walczyło 35 jeźdźców z 9 państw. Najlepszym w tej konkurencji, a także zdobywcą 40 tys. złotych, okazał się Ukrainiec Oleg Krasyuk wraz ze swoim rumakiem Dublin PKZ. Ukrainiec bezbłędnie pokonał dynamicznie wszystkie przeszkody na parkurze, nie dając szans rywalom. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej znalazł się Polak, Antonii Tomaszewski, z koniem Trójka. Na najniższym stopniu podium stanęła gwiazda tegorocznego Parada Horse Show, Franke Sloothaak.

Ale to nie jedyne wydarzenie trzeciego dnia największej halowej imprezy hippicznej w naszym kraju. Wieczorem miał miejsce finał konkurencji juniorskiej CSIJ (z pulą nagród 8000 zł). Najlepszy na parkurze okazał się Antonii Strzałkowski, wraz ze swoim koniem En Viable. Pokonał wszystkie przeszkody w czasie 27,69 sekund. Na kolejnym miejscu również znalazł się zawodnik znad Wisły, Krzysztof Retka, na koniu Don Roberto. Trzecia była reprezentantka Łotwy, Kristine Egle, ujeżdżająca konia Rolls.

Między zawodami sportowymi, na publiczność czekało mnóstwo atrakcji. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz psów pasterskich, których zadaniem było zaprowadzenie owiec do zagrody. Jak się później okazało te psy potrafią również zaganiać.. gęsi ! Reagujące na każdy gwizd i świetnie współpracujące zwierzęta rasy Border Collie świetnie wykonały swoje zadanie. Organizatorzy śmiali się, że pokaz z owcami i gęsiami wzbudził większe zainteresowania niż zawody jeździeckie.

Po raz drugi w czasie trwania zawodów publiczność miała szansę oglądać "Wielką Katowicką", czyli wyścigi kuców. Przez cały dzień kibicom i sympatykom jeździectwa towarzyszyła orkiestra górnicza z kopalni Murcki. Również tego dnia odbył się finał akcji "Teraz Dzieci", podczas której pokazały się największe małe talenty polskiego jeździectwa. Publiczność dopisała w sobotnie popołudnie i wieczór. Całe rodziny wybrały się do Spodka, by skorzystać z niepowtarzalnej okazji odkrycia sekretów hippicznego świata.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!