W środę na scenie Muszli Koncertowej w Ciechocinku usłyszeliśmy pierwszy z czterech koncertów niepełnosprawnej młodzieży, która od kilkunastu dni dzięki Fundacji PRO OMNIBUS brała udział w warsztatach wokalnych i szkoliła swój głos.

Pięć koncertów jest ostatnim etapem muzycznego spotkania 50 utalentowanych niepełnosprawnych, którzy od 8 lipca szlifowali swe głosy pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Jutro od rana będzie można usłyszeć dźwięki muzyki "na żywo" Młodzi wokaliści przed występem będą mieli profesjonalne próby akustyczne, aby podczas koncertów wszystko wypadło jak należy.

Środowy koncert (22 lipca) był koncertem inauguracyjnym podczas którego zaprezentowali się artyści którzy mają więcej niż 23 lata i nie mogą brać udziału w części konkursowej festiwalu. Takie rozwiązanie cieszy, gdyż pozwala uczestniczyć w przedsięwzięciu tym niepełnosprawnym którzy nie brali nigdy udziału w tego typu wydarzeniach oraz tym, którzy już w konkursie nie biorą udziału. W czwartek (23 lipca) i piątek (24 lipca) zaplanowano koncerty konkursowe. Koncert Galowy (25 lipca) odbędzie się w sobotę i wystąpią w nim laureaci tegorocznego festiwalu jak i ci, którzy przypadli jakoś szczególnie jury do serca w latach ubiegłych. Natomiast niedziela (26 lipca) to dzień zwieńczenia Festiwalu, który zakończy się występem w Toruniu. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 19.00.

Przed nami jeszcze wiele muzycznych wzruszeń.

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!