Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czeka praca w policji w Malborku. Nabór w grudniu, ale kandydaci już mogą się zgłaszać w miejscowej komendzie

rk
W policji w całym kraju są wakaty, nie inaczej jest w Malborku. Komendant powiatowy zachęca do zgłaszania się osoby, które chciałyby pełnić służbę w tej formacji.

- Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją - informuje Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Ostatni nabór w tym roku odbędzie się 27 grudnia, ale komendant powiatowy w Malborku już zachęca wszystkich zainteresowanych pracą w policji do osobistego zgłoszenia się (ul. de Gaulle'a 3) lub kontaktu telefonicznego pod numerem 55 270 28 26 z Wydziałem Kadr malborskiej jednostki, gdzie otrzymają szczegółowe informacje o warunkach i zasadach przyjęcia do służby. Zgłaszający się bezpośrednio do tutejszej komendy będą mieli szansę na zatrudnienie właśnie w Malborku, jeśli tego by oczekiwali.

W policji może służyć obywatel RP, niekarany, o nieposzlakowanej opinii, korzystający w pełni z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Po przyjęciu do służby nowo przyjęty funkcjonariusz odbywa 5,5-miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe w jednej z policyjnych szkół. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej jest oddelegowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 49 dni (czyli 37 służb).

- Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj. zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych, poszukiwawczych realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych policji. Po zakończeniu adaptacji funkcjonariusz trafia do jednostki docelowej, czyli na przykład do Komendy Powiatowej Policji w Malborku, gdzie rozpoczyna pełnienie codziennej służby i już jest w naszych szeregach - wyjaśnia mł. asp. Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa KPP Malbork.

od 16 lat
Wideo

Widowiskowy egzamin dla policyjnych wierzchowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto