Bandyci trafili w ręce policji Bandyci trafili w ręce policji

Bandyci trafili w ręce policji. (© KMP Rybnik)

Romantyczny spacer zakończył się napadem, pobiciem i kradzieżą. Jednego z bandytów ruszyło sumienie i wczoraj sam zgłosił się na policję.

Przyjazd do Czerwionki-Leszczyn i wyprawa na romantyczny spacer po parku na długo zapadnie w pamięć dwom mieszkańcom Rybnika. 19 i 21-letni rybniczanie przyjechali do Leszczyn (dzielnica Czerwionki-Leszczyn) w odwiedziny do koleżanek. Wszystko działo się w miniony poniedziałek (29 marca). Wieczorem, około godz. 21.00 dziewczyny zaproponowały swoim adoratorom romantyczny spacer po skwerze przy Placu Matejki. Niestety cały romantyzm prysł jak bańka mydlana, bo na spacerujących napadło dwóch bandziorów. Mężczyźni zostali najpierw pobici, a potem jednemu z nich napastnicy ukradli wart 400 zł telefon komórkowy. Tym razem policjanci spisali się na medal i bardzo szybko ustalili kim byli sprawcy pobicia. Okazali się nimi 19 i 27-letni mieszkańcy Leszczyn. Pierwszy wpadł w ręce mundurowy już na drugi dzień rano. Policjanci zgarnęli go w mieszkaniu. Drugi, kiedy dowiedział się, że kumpel został zatrzymany a jego poszukuje policja nie czekał na dalszy rozwój wypadków i wczoraj (31 marca) sam przyszedł na miejscowy komisariat. Trudno powiedzieć czy ruszyło go sumienie, ale skruszony przyznał się do pobicia i oddał w ręce sprawiedliwości. Za rozbój i pobicie obydwaj mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!