Jednym z przepięknych miast w Republice Czeskiej, którego korzenie sięgają średniowiecza jest Krumlov. Wielu turystów z zagranicy a Szczególnie z Polski będą za kilka dni mieli tradycyjne i nowe atrakcje.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism jest to organizacja dotowana z budżetu państwa. Założono 1993 roku i jej podstawowym celem to promocja regionów i atrakcji turystycznych Republiki Czeskiej szczególnie za granicą. Organizacja podlega Ministerstwu Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej.

Z dniem 1 sierpnia 2003 roku jej oficjalna nazwa brzmi Czeska Centrala Ruchu Turystycznego. Agencja CzechTourism w 2013 świętowała dwudzieste urodziny. W wyniku swojej działalności Republikę Czeską doprowadziła, że odwiedziło przez ten okres odwiedziło ponad 100 milionów turystów zagranicznych.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Najnowszym komunikatem przekazała informacje o
wielu wiosennych atrakcjach w mieście Krumlov.

Już od 30 kwietnia do 1 maja na gości czeka barwny program: korowody czarownic, koncerty, pochody z lampionami i ciekawe konkursy dla dzieci. Muzeum Fotoatelier Seidel przygotowuje wiele atrakcji i niespodzianek.

Turyści będą mogli na terenie ogrodów browarnianych zrobić oryginalne zdjęcie portretowe stylizowane na przełom XIX i XX wieku. Warto korzystając z okazji odwiedzić niezwykłe atelier fotograficzne, które należało do Josefa Seidela i jego syna Františka, słynnego rodu tutejszych fotografów gdzie prezentowane jest piękno Czeskiego Krumlova i Szumawy. W atelier zachowało się wiele zdjęć pokazujących życie zwykłych ludzi z tego regionu. Na terenie muzeum znajduje się część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier fotograficznego.

Zwiedzanie niektórych tutejszych muzeów i galerii najlepiej zaplanować na czwartek 1 maja – wówczas wybrane obiekty oferują bezpłatny wstęp lub zniżki.

Zapraszamy na stronę miasta www.ckrumlov.info

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!