W Częstochowie odbyła się dzisiaj inauguracja polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Był tort i występy artystyczne.

Mimo, że pogoda nie dopisała, równo o godz. 11.50 zobaczyć mogliśmy na Placu Rady Europy wejście Mażoretek wraz z Orkiestrą Dętą z Wręczycy. Chwilę później powitał wszystkich zgromadzonych na placu ludzi, prowadzący Bartosz Osumek, który to zaprosił wszystkich do wysłuchania hymnu Unii Europejskiej, a następnie wysłuchania przemówienia prezydenta Miasta Częstochowy.

Jednak największym powodzeniem i zainteresowaniem cieszył się okolicznościowy tort w barwach i kształcie flagi Unii Europejskiej, który przygotowała firma Consonni. Podczas krojenia tortu znów mogliśmy popatrzeć na występ Mażoretek oraz wysłuchać Orkiestry Dętej. Zaraz po tym, o godz. 13 grupa "Jeszcze Raz" zrobiła pokaz tańca hip-hop. Na koniec imprezy zaplanowano występ bębniarzy 'Tam Tam'.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!