8 maja o godzinie 16.00, przy tęczy znajdującej się na placu Zbawiciela w Warszawie, miała rozpocząć się naga demonstracja sympatyków i członków grupy Fuck for Forest.

Grupa Fuck for Forest zapowiedziała, że będzie żądać prawa do publicznej nagości. Informacja ta rozniosła się szerokim echem wzbudzając sporo kontrowersji. Nie spodobała się Tomaszowi Terlikowskiemu, który powiedział "jeśli policja nie zadziała w obronie moralności publicznej, to trzeba będzie brać sprawę we własne ręce i przeprowadzić akcję "Zboczenia nie przejdą".

W Kościele Najświętszego Zbawiciela o godzinie 15.00 odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nieposzanowania godności ludzkiego ciała, podczas którego proszono o uszanowanie wartości chrześcijańskich i charakteru placu Zbawiciela.

W tym samym czasie, około godziny 15.30 na plac zaczęły przybywać pierwsze osoby. Z minuty na minutę było coraz więcej ludzi w różnym wieku (od nastolatków po staruszków) i różnej orientacji seksualnej. Nie brakowało wśród nich i obcokrajowców. Przybyli fotoreporterzy z różnych mediów. Przechodnie widząc tłum zatrzymywali się i pytali co tu się będzie działo, a gdy dowiedzieli się o co chodzi ... również zostawali. Przybyli również kibice i policja. Pojawił się nawet Ryszard Kalisz.

Zabrakło jedynie osób z grupy Fuck for Forest, które miały się obnażyć. Czas mijał, a ich ani widu, ani słychu. I choć wypatrywano ich przez ponad godzinę i wyglądano z każdej strony, nie dotarli na miejsce. W końcu ludzie rozeszli się mocno rozczarowani.

Czy to była prowokacja ze strony Fuck for Forest? A może (jak niektórzy sądzą) zadziałała modlitwa i siły wyższe?
Grup Fuck for Forest jest organizacją ekologiczną założoną w Norwegii w 2004 przez Leonę Johansson i Tommy'ego Hom Ellingsena. Poprzez stronę internetową zbierają fundusze, na której odpłatnie oferowane są treści pornograficzne o tematyce związanej z ochroną środowiska. Zarobione pieniądze przekazują różnym organizacjom ekologicznym.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!