W poniedziałek o godz. 8.45 w dzielnicy Penzing, między Dworcem Zachodnim a stacją Huetteldorf doszło do czołowego zderzenia pociągów linii podmiejskiej.

Jak informuje austriacki przewoźnik OeBB, w porannym szczycie zderzyły się dwa pociągi linii podmiejskiej S45. Według pierwszych ustaleń, w wyniku wypadku 5 osób zostało ciężko rannych, w tym motorniczy, wydobyty ze zmiażdżonej kabiny.

20 pasażerów odniosło lżejsze obrażenia. Najciężej poszkodowani zostali transportowani śmigłowcami do szpitali, resztę rannych przyjęto i zbadano na pobliskiej stacji pogotowia - podaje tvn24.pl.

Jak na razie, nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Przypuszcza się jedynie, że mogło dojść do awarii zwrotnicy, w wyniku której oba składy zostały skierowane na ten sam tor. Pociągi linii S45 jechały z maksymalną prędkością 70 kilometrów na godzinę.

We wrześniu 2012 roku, w tej samej okolicy doszło do wykolejenia pociągu. Przyczyną zdarzenia była wtedy pomyłka kolejarza, który źle przestawił zwrotnicę.

Trwają ustalenia, czy wśród osób uczestniczących w wypadku nie ma Polaków.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!