(© Peterson/CC-BY-3.0/wikimedia)

Jak poinformował we wtorek rzecznik klubu parlamentarnego RP, Andrzej Rozenek, do Ruchu Palikota dołączyło czterech byłych działaczy samorządowych SLD: Jerzy Budzyn, Przemysław Zając, Robert Stolarek oraz Grzegorz Walkiewicz.

Jerzy Budzyn był przewodniczącym koła SLD Warszawa Śródmieście i wiceszefem warszawskiego SLD. Zasłynął tym, iż domagał się od Grzegorza Napieralskiego wyjaśnień, na co i ile w kampanii wyborczej było wydanych pieniędzy, uzyskanych ze sprzedaży budynku partii przy ul. Rozbrat.

Po tej wypowiedzi, Budzyn został zawieszony w prawach członka SLD. Na początku listopada zarząd SLD uznał, że jego kłopotliwe pytania szkodzą partii, rozwiązał koło, któremu on przewodniczył, a Budzyna i jego trzech kolegów, warszawskich radnych, wykluczył z SLD.

Jak informuje dziennik.pl, Jerzy Budzyn powiedział: "dla niego i trzech jego kolegów jest to z jednej strony dobry dzień, bo znaleźli znowu swoje miejsce w polityce, z drugiej - bardzo zły, bo jak gdyby rozstali się w sposób ostateczny z SLD. Nie odeszliśmy z tego SLD dlatego, że chcieliśmy to zrobić, zostaliśmy z SLD wypchnięci".

Rzecznik klubu parlamentarnego Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek, wyraził satysfakcję z faktu przejścia znaczących działaczy SLD, stwierdzając: "jestem szczęśliwy, iż takie osoby dołączyły do Ruchu" i dodał: "witajcie na pokładzie".

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!