Uczestnicy II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia pojawili się wczoraj w rodzinnym mieście Jana Pawła II - Wadowicach, gdzie odbyła się ekumeniczna modlitwa. Poza tym wtorek upłynął pod znakiem kolejnych konferencji i spotkań.

Kiedy myślę o Bożym Miłosierdziu, w sposób naturalny wspominam bł. Jana Pawła II. Jak św. Faustyna żył w całkowitym zaufaniu Chrystusowi, jak Chrystus wyrażał pilną potrzebę, by skierować się ku Ojcu Miłosierdzia. To było centrum życia i duchowości Jana Pawła II (...) Nieskończone miłosierdzie Boga może przemienić pustynie, które stwarza człowiek - mówił na wadowickim rynku prof. Carla Andersona, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba. Uczestnicy WACOM 2011, którzy przyjechali do rodzinnego miasta Jana Pawła II wzięli udział w modlitwie ekumenicznej prowadzonej przez kard. Angelo Comastri, archiprezbitera Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Oprócz niego w modlitwie czynny udział wzięli hierarchowie kościoła prawosławnego oraz Ewangelicko-Augsbusrskiego. Na zakończenie liturgii odśpiewano Ektenia – prawosławną Litanię pokoju

W imieniu czcicieli i wszystkich oddanych nabożeństwu do Bożego Miłosierdzia w Afryce i na Madagaskarze, przynoszę wam pozdrowienia i życzę wszelkiej życzliwości - tymi słowami biskup Martin Uzoukwu z Nigerii pozdrowił uczestników łagiewnickiego Kongresu. Hierarcha zwrócił uwagę, że w czasach kryzysu sporą rolę odgrywa religia chrześcijańska. Natomiast największym wyzwaniem dla wyznawców chrystusowego kościoła jest dalsze świadectwo wobec Jezusa Chrystusa, który jest wcieleniem Bożego Miłosierdzia, podkreślał Martin Uzoukwu. Biskup podkreślił, że wielkim darem dla Polski jest pochodzenie z tej ziemi bł. Jana Pawła II oraz św. Faustyny Kowalskiej.

Powinnością i podstawowym prawem Kościoła jest żarliwa modlitwa o miłosierdzie Boga wobec wielorakiego zła, zagrażającego i dziś człowiekowi i ludzkości (...) Zadaniem Kościoła jest zatem nie tylko żarliwe wołanie do Boga o miłosierdzie, na miarę aktualnych potrzeb ludzkich, lecz przede wszystkim praktykowanie miłosierdzia - mówił podczas konferencji rozpoczynającej czwarty dzień obrad WACOM 2011, kard. Kazimierz Nycz. Zdaniem metropolity warszawskiego, ludzkość z jednej strony uwrażliwia się na problemy bliźniego ale z drugiej strony odsuwa na margines nauki idee Bożego Miłosierdzia. Powinnością i podstawowym prawem Kościoła jest żarliwa modlitwa o miłosierdzie Boga wobec wielorakiego zła, zagrażającego i dziś człowiekowi i ludzkości - podkreślił kardynał.

Trwający od soboty II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia zakończy się w środę uroczystą mszą św., której przewodniczyć będzie kard. Christoph Schonborn z Austrii a homilię wygłosi kard. Peter Erdo z Węgier.

Oficjalna strona II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia

Zobacz najchętniej czytane teksty autoraCywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!