"Czy czeka nas koniec?" - taki tytuł nosi film dokumentalny, który można oglądać bezpłatnie na YouTube'owym kanale National Geographic. Twórcami są Leonardo DiCaprio i Fisher Stevens, a producentem Martin Scorsese.

"Czy czeka nas koniec?" to wspólna produkcja Leonardo DiCaprio i Fishera Stevensa. Dokument opowiada o skutkach zanieczyszczenia środowiska i ociepleniu klimatu.

Obraz jest zapisem podróży Leonardo DiCaprio po pięciu kontynentach i Arktyce. Aktor rozmawiał z naukowcami, politykami i ekologami na temat degradacji środowiska i szukał odpowiedzi na pytania, jakie działania można podjąć, by ratować planetę.

Ekipa odwiedziła między innymi zakłady Great Canadian Oil Sands w prowincji Alberta, gdzie emitowane są duże ilości gazów cieplarnianych. Twórcy filmu pojechali też na Sumatrę, gdzie producenci oleju palmowego wypalają lasy tropikalne.

Film udostępniony został w całości na kanale National Geographic na YouTubie. Można go oglądać z polskim lektorem.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!