Występ Orła Łódź w I lidze w sezonie 2013 stanął pod znakiem zapytania.

Po wycofaniu się z rozmów firmy, która miała być sponsorem drużyny z ul. 6 sierpnia w sezonie 2013, bardzo skomplikowała się sytuacja finansowa klubu. Dotychczasowy sponsor Witold Skrzydlewski zapowiedział wycofanie się ze sponsorowania zespołu.

W rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl, Witold Skrzydlewski, Michał Strzelecki i Janusz Ślączka poinformowali o złej kondycji klubu. Na stronie internetowej Orła możemy przeczytać komunikat o trudnej sytuacji finansowej, związanej z wycofaniem się z rozmów nowego sponsora i braku odpowiedniej dotacji z Urzędu Miasta Łodzi:

"Pomimo, że wszelkie formalności związane z uzyskaniem licencji na przyszły rok są już prawie dopięte na ostatni guzik, to nie wiadomo czy klub żużlowy „Orzeł” Łódź przystąpi do rozgrywek żużlowych w sezonie 2013. Po zaawansowanych rozmowach odnośnie wsparcia łódzkiej drużyny żużlowej z nowym dużym sponsorem, i w zasadzie już wstępnych ustaleń o podpisaniu umowy reklamowej, potencjalny sponsor niestety wycofał się z powodów finansowych. O znalezienie nowego sponsora w obecnych czasach jest naprawdę bardzo ciężko. Nawet Urząd miasta nie przeznaczy na wsparcie łódzkich klubów sportowych takiej puli pieniędzy jak poprzednio, co również utrudni sporządzenie wstępnego planu finansowego przyszłorocznych rozgrywek" - czytamy na orzel.lodz.pl. Michał Strzelecki, dyrektor ds. marketingu łódzkiego Klubu, poinformował o prawdopodobnej rezygnacji prezes Agnieszkę Szafran.

Zobacz także galerię zdjęć: Czy to będzie koniec żużla w Łodzi?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!