http://upload http://upload

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/51/Warsaw_North_Bridge_-_May_10th_2011.JPG (© Mikiapole3 (Mikołaj Węgier)/CC 3.0)

Jak będzie się nazywał most łączący Bielany z Białołęką? Mieszkańcy stolicy już się wypowiedzieli, teraz ostateczną decyzję podejmie Rada Warszawy.

Wydawałoby się, że po społecznej konsultacji z warszawiakami sprawa nazewnictwa przeprawy łączącej Bielany z Białołęką, zwanej dotychczas Mostem Północnym, jest rozwiązana. Uczestniczący w sondzie mieszkańcy stolicy uznali, że nazwa zostaje.

Stołeczni radni nie chcą jednak zrezygnować z nadania tej kosztownej konstrukcji imienia Marii Skłodowskiej-Curie i wciąż dążą do tego, by pomysł ów został zrealizowany.

Sondaż nie pozostawia natomiast wątpliwości; 80 proc. ankietowanych opowiedziało się za nazwą „Most Północny”, a jedynie 15 proc. przychylnie odniosło się do pomysłu radnych PO. Ci nie dają jednak za wygraną - w środę od godz. 14.30 w Pałacu Kultury i Nauki obradować będzie podkomisja ds. nazewnictwa.

Anna Nehrebecka, radna PO, w wypowiedzi dla tvnwarszawa.pl opowiada się za rozwiązaniem kompromisowym. "Sprawa była stawiana tak: albo ta nazwa, albo ta. Chodzi o połączenie obu propozycji" - mówi.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!