Ola, przewodnicząca komisji konkursu, "Czyścioszek" Ola, przewodnicząca komisji konkursu, "Czyścioszek"

Ola, przewodnicząca komisji konkursu, "Czyścioszek". (© Fot.Justyna Bartkowiak)

Dbamy o czystość. Co roku odbywa się w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach konkurs: „Czyścioszek”, który przypomina nam o konieczności dbania o higienę ciała oraz właściwe odżywianie.

Posiadamy regulamin, którego staramy się przestrzegać w ciągu roku. Dlaczego wykonujemy codzienne zabiegi higieniczne i czemu one służą? Każdy z nas wie i pamięta o myciu rąk po wyjściu z toalety oraz przed posiłkiem. Dbamy o czystość w klasach, szkole i boisku. Rozumiemy potrzebę aktywnego wypoczynku jako źródła zdrowia. Zdobywamy jak najwięcej wiadomości na temat zdrowych zębów i higieny jamy ustnej – prowadzimy dzienniczki szczotkowania zębów (nad którymi czuwają rodzice dzieci).

Higiena ciała, odzieży, obuwia, miejsca pracy i wypoczynku. Walczymy z hałasem na przerwach. Nasze hasło:"Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko bez zdrowia jest niczym”. Konkurs zakończony jest przedstawieniem podsumowań klas uczestniczących wraz z piosenkami-wierszami. Uczestnicy zadowoleni otrzymali dyplomy i nagrody co świadczy, że jesteśmy czyścioszkami.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!