(© K.Czernik)

Sejm na nadchodzącym posiedzeniu zajmie się projektem ustawy o powołaniu Polskiej Agencji Kosmicznej

forbes Polska została członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej w listopadzie 2012 r. Co roku kraj nasz wpłaca na rzecz ESA składki w wysokości 60 mln. euro. Pomimo tak ogromnej kwoty udział Polski jest niewielki. Uczestnictwo w kilku misjach naukowych czy w programach koncentrujących się na pogodzie w przestrzeniach kosmicznych oraz działaniach technologicznych to minimalny wkład. Dlatego też ma powstać Polska Agencja Kosmiczna, która będzie koordynować przedsięwzięcia sektora kosmicznego. Koszty funkcjonowania takiej Agencji wahają się w granicach 5 - 10 mln. zł. rocznie.

Wg. posłów stworzenie takiej Agencji, będzie dużym krokiem w przód. I chociaż Polska nigdy nie będzie potęgą kosmiczną, to może wyspecjalizować się w badaniach oraz wykorzystaniu przestrzeni kosmicznej, co będzie korzyścią dla polskiej gospodarki.
Ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, rolnictwo czy wreszcie monitoring - to plusy zaangażowania w prowadzenie polityki kosmicznej.Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!