http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Fussball.jpg&filetimestamp=20091127205309 (© Anton (rp) Winter 2004 Nutzungsrechte freigegeben: GNU GNU Free Documentation License.)

Po widowisku sportowym w Bydgoszczy premier zadecydował o zamknięciu stadionów. Nie znam się na prawie, by jednoznacznie stwierdzić czy ta decyzja była prawnie dozwolona. Nie była przedmiotem medialnych analiz.

Premier zdążył już nas przyzwyczaić do nieszablonowego działania. Jakiś czas temu poinformował społeczeństwo, że jest mu obojętne, czy telewidzowie będą opłacać abonament, czy też nie.

I wtedy i tym razem pokazał społeczeństwu jak wiele znaczy dla niego prawo.

Premier nie wyciąga konsekwencji w stosunku do winnych zaniedbań za bezpieczeństwo na stadionach czy bajzel w "Radiokomitecie". Wymagałoby to decyzji, odwagi i konsekwencji. Mamy za to do czynienia z krótkowzrocznością i skrajną nieodpowiedzialnością. Mamy do czynienia z rozkładem prawa i państwa prawnego. Mamy po raz kolejny do czynienia z ręcznym sterowaniem.

Nie tak dawno Donald Tusk wskazywał społeczeństwu na głupotę urzędników - to oni są winni. Zapomniał, że ta głupota nie wynika z mądrości uchwalanego przez jego gabinet prawa (które wymusiło zatrudnienie ok. 50 tysięcy urzędników).

Zegar pod urzędem dzielnicowym Praga Południe w Warszawie cyka już drugi rok odmierzając czas do pierwszego gwizdka Euro 2012. Tyle czasu zostało zmarnotrawionych przez gabinet Tuska nie tylko w sprawie bezpieczeństwa na stadionach, w sprawie wdrożenia znanych w innych państwach procedur podnoszących bezpieczeństwo.

Być może niebawem premier Tusk zadecyduje, że najlepszym rozwiązaniem będzie delegalizacja piłki nożnej.
Śmiało Panie Premierze. To z pewnością będzie "lek na całe zło".

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!