Marta Abramczyk i Kinga Pomian, odtwórczynie głównych ról w filmie "Deaf life"  Fot Marta Abramczyk i Kinga Pomian, odtwórczynie głównych ról w filmie "Deaf life"  Fot

Marta Abramczyk i Kinga Pomian, odtwórczynie głównych ról w filmie "Deaf life" Fot. z archiwum Marty Abramczyk

- Mam nadzieję, że ta akcja w znaczący sposób przyczyni się do usunięcia blokad między ludźmi słyszącymi a niedosłyszącymi, co zaowocuje częstszym kontaktem i współpracą między tymi dwiema społecznościami - mówi piosenkarz Łukasz Zagrobelny.

Łukasz Zagrobelny bez chwili wahania zgodził się wziąć udział w akcji propagującej ideę integracji świata dźwięku ze światem ciszy.
- Nie powinniśmy bać się kontaktu z osobami, które nie słyszą normalnie. Barierę komunikacyjną można bez trudu pokonać - podkreśla. Jak można to osiągnąć? Wystarczy cierpliwość i dbałość o jak najbardziej staranną, powolną artykulację głosek, żeby umożliwić czytanie z ruchu ust.

Piosenkarz zachęca także do nauki języka migowego.
- Niech ten sposób porozumiewania się nikogo nie odstrasza. Wbrew pozorom „miganie” nie jest skomplikowane. Każdy może w dosyć krótkim okresie czasu opanować podstawy tego języka - przekonuje.

- Tym razem zadanie nie będzie tak proste, jak poprzednie, prezentowane przez Kingę Pomian (grającą Agnieszkę w "Deaf life"), Anetę Figiel i mojego brata. Podpowiedzi pojawią się, jeśli czytelnicy Wiadomości24 będą mieli wyraźne problemy z rozwiązaniem zadania. Życzę powodzenia w słuchaniu oczami - mówi Marta Abramczyk, scenarzystka i odtwórczyni głównej roli w filmie "Deaf life" (zobacz zwiastun), a poza tym... tegoroczna maturzystka.

- Powodzenia na egzaminach! - życzy Łukasz.

Zdanie konkursowe składa się z sześciu słów. Zostało powtórzone 3-krotnie, za każdym razem nieco wolniej i staranniej. Pierwsza osoba, która napisze w komentarzu pod artykułem, co mówi Łukasz Zagrobelny, otrzyma dvd z "Deaf life".

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!