(© ks. Jan Byrt)

Czym jest dla Janusza Rokickiego "Bóg, wiara, rodzina, sport"? Tego od wicemistrza igrzysk paraolimpijskich Londyn 2012 na dzisiejszym spotkaniu w Szczyrku dowiedzieli się uczniowie.

Janusz Rokicki - polski niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot, dwukrotny wicemistrz paraolimpijski (2004 i 2012) - przybył do Szczyrku, na zaproszenie Parafii Ewangelickiej, aby spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 oraz Szkoty Mistrzostwa Sportowego.

Wicemistrz igrzysk paraolimpijskich Londyn 2012 opowiadał, jak doszło do tego, że zaczął startować w zawodach sportowych. Przedstawił również prezentację multimedialną i pokazał miasta, które odwiedził w ramach międzynarodowych zawodów.

Wszyscy w wielkim skupieniu słuchali o tym, jak swoją ciężką pracą i determinacją osiągnął sukces. Dowiedzieli się też, czym jest dla niego Bóg, wiara i rodzina. I o tym, że bez bożego błogosławieństwa i własnej pracy nie można liczyć na sukces.

Następnie Janusz Rokicki odpowiadał na liczne pytania dzieci i mlodzieży. Kolejne spotkanie Parafia Ewangelicka przygotowuje (w ramach spotkań z olimpijczykami) z Marianem Kasprzykiem i Adamem Małyszem.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!