Dorota Sumińska gościem Bydgoskich Biesiad Czytelniczych 16 Dorota Sumińska gościem Bydgoskich Biesiad Czytelniczych 16

Dorota Sumińska gościem Bydgoskich Biesiad Czytelniczych 16.03.2013 r. (© DS)

16 marca w Miejskim Centrum Kultury, pokłonimy się słowu pisanemu i... zwierzętom. A wszystko za sprawą dr Doroty Sumińskiej, pisarki i felietonistki, wielkiej miłośniczki naszych braci mniejszych.

Autorka od lat uwrażliwia na potrzeby słabszych istnień, podkreśla, że "nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć".

Z zamiłowania psycholog zwierzęcy i przyrodnik. Związana z popularnymi programami radiowym i telewizyjnymi o zwierzętach (m.in.wTVP1 "Zwierzowiec" oraz "Cztery łapy" w II programie Polskiego Radia). Jak mało kto potrafi ciekawie opowiadać o zwierzętach i udzielać cennych porad dotyczących opieki nad nimi.
Autorka poradników i książek poświęconych nie tylko czworonogom, w tym bestsellerowej "Autobiografii na czterech łapach", "Zwierza w łóżku", powieści m.in." Świat według psa", "Zwykłe, niezwykłe życie". Jest współautorką poradnika " Jak wychować dziecko, psa, kota i faceta".
Ostatnia powieść ciesząca się dużym zainteresowaniem czytelników to II tom autobiografii "Dalej na czterech łapach" (2012).
Biesiadzie towarzyszyć będzie muzyka i piękne czytanie. Do prezentacji wybranych fragmentów książek autorki przyjęły zaproszenie:p.Urszula Guźlecka, p.Ewa Dąbska - radio PiK, p. Alina Rzepecka poetka, jak również uczniowie bydgoskich szkół.

Spotkanie realizowane w ramach autorskiego projektu "Czytająca Bydgoszcz" poprowadzi Jolanta Niwińska. Wstęp wolny !!!Zapraszamy 16 marca ( sobota), godz.11:00, MCK, ul. Marcinkowskiego 12

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!