Plakat Plakat

Plakat

FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA zaprasza miłośników książki na spotkanie z Jarosławem Kretem. „ Planeta według Kreta” - czytamy i podróżujemy z Jarosławem Kretem.

Jolanta Niwińska, inicjator Bydgoskich Biesiad Czytelniczych - FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA: z książką w ręku walczymy o to, by za kilkanaście lat biblioteki i księgarnie pełne były młodych ludzi znających wartość słowa pisanego i potrafiących czerpać z niego inspiracje, wiedzę i mądrość.

Bydgoskie Biesiady Czytelnicze to wyjątkowa okazja spotkań i rozmów na temat literatury z wyjątkowymi ludźmi, autorami znanych i lubianych lektur, to sięgająca dwunastu lat tradycja spotkań z książką i jej autorem. Jako akcja lokalna popularyzuje słowo pisane, wpisując się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta. Głównym założeniem biesiad jest realizacja działań na rzecz przeciwdziałania spadkowi poziomu czytelnictwa oraz promowanie nawyku czytania. Uczestniczyli w nich kreatorzy słowa pisanego, znani i cenieni autorzy m.in.: Grzegorz Kasdepke, Barbara Wachowicz, Joanna Olech, Barbara Kosmowska, Anna Onichimowska, Marcin Pałasz, Małgorzata Karolina Piekarska, Dorota Suwalska, Łukasz Wierzbicki.
Poprzez spotkania autorskie z uznanymi twórcami literatury przekonujemy młodego czytelnika, że słowo drukowane w dobie rozwoju techniki komputerowej, telewizji i filmu może dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń, może być źródłem radości, kreatywności, satysfakcji i własnego rozwoju.
Strategia projektu nastawiona jest na kontakt dzieci i młodzieży z literaturą, jej twórcami, atrakcyjną prezentację fragmentów książek przez osoby związane z kulturą słowa oraz entuzjastów czytania, program artystyczny, akcje bookrossingowe, realizację wydarzeń w interesujących instytucjach kultury czy przestrzeni publicznej.
Biesiady czytelnicze kierujemy również do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, dysfunkcjami wzroku i zagrożonej wykluczeniem społecznym , które na co dzień nie mają łatwego dostępu do książek i dóbr kultury, mają ograniczone możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Tym razem gościem biesiad czytelniczych będzie Jarosław Kret, dziennikarz telewizyjny, fotoreporter, podróżnik, autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych.
Jarosław Kret znany jest przede wszystkim jako prezenter pogody. Autor znanych i lubianych przez telewidzów filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych m.in.: Klub Podróżników, Kino Klubu Podróżników, Planeta według Kreta, Podróże z barometrem, Polska według Kreta.
Z wykształcenia egiptolog, autor książek: Kret na Pogodę, Mój Egipt, Moje Indie, Mój Madagaskar, albumów fotograficznych: Moja Ziemia Święta, Madagaskar oraz licznych artykułów prasowych popularyzujących wiedzę o świecie.

Jak zawsze biesiadzie towarzyszyć będzie muzyka i piękne czytanie. Do prezentacji fragmentów książek Jarosława Kreta przyjęła zaproszenie Karolina Kasprzak, aktorka Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino, jak i uczniowie bydgoskich szkół. Biesiadę prowadzi Jolanta Niwińska. Wstęp bezpłatny.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Czytająca Bydgoszcz – Bydgoskie Biesiady Czytelnicze i finansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy.

Zapraszamy 19 marca ( sobota), godz. 11.00, studio telewizyjne TVP3 Bydgoszcz, ulica Kujawska 7 .





















Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!