(© OFOP)

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych od kilkunastu miesięcy tworzy internetową czytelnię i bibliotekę dla działaczy i pracowników organizacji pozarządowych.

Biblioteka funkcjonuje na witrynie www.ofop.eu/biblioteka. W zbiorach znajduje się w tym momencie ponad 1000 pozycji (książek i artykułów), a około 150 z nich można czytać online. Część z nich została zdigitalizowana w ramach projektu "Demokracja to partycypacja" sfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W bibliotece i czytelni znajdują się publikacje z zakresu ekonomii społecznej, prawa i rzecznictwa, partycypacji, myśli społecznej i politycznej, ekologii, historii trzeciego sektora, dobre praktyki, a także raporty z działań organizacji i grantodawców. Zarówno pozycje archiwalne, jak i nowości.

Dotychczas zdołaliśmy udostępnić tylko część zbiorów OFOP, na które składa się łącznie około 4000 książek – informuje Karolina Błachnio. - Książki są na bieżąco katalogowane przez wolontariuszy OFOP, którzy tworzą także krótkie opisy ich treści w widoczne na witrynie www.ofop.eu/biblioteka.

Z biblioteki można skorzystać również w siedzibie OFOP przy ulicy Szpitalnej 5/5 w Warszawie.
Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!