W ramach festiwalu ArtFest 2014 w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce odbył się spektakl warszawskiego teatru Syrena pt. "Przebudzenie". Główną rolę zagrała wyśmienicie Danuta Stenka.

Po przedstawieniu można było wziąć udział w spotkaniu połączonym z promocją książki "Flirtując z życiem", w której z aktorką rozmawia Łukasz Maciejewski.

Podczas wywiadu zebrana publiczność miała okazję dowiedzieć się, że brała udział w spektaklu wyjątkowym (nie tylko ze względu na jego niewątpliwy walor artystyczny), gdyż aktorzy nie grali go od ponad roku i przed wystąpieniem tarnowskim mieli tylko jedną próbę.

Nie odebrało to wcale wartości samej sztuce, w której nie tylko Danuta Stenka brylowała. W tej tajemniczej opowieści o zaginionym synu i dramacie matki nie tracącej wiary, komediowe akcenty (choć z pogranicza czarnego humoru) wprowadzała ekspresyjna jak zawsze Krystyna Tkacz. Dramatycznej głębi natomiast dodawał młody, acz utalentowany Maciej Kowalik. Stenka nieco wyciszona, odrobinę w tle, spajała całość, prowadząc do dramatycznego finału teatralnego thrillera.

Spektakl był pretekstem do osobistego spotkania z Danutą Stenką, która w wywiadzie prowadzonym przez Łukasza Maciejewskiego opowiadała o swojej pracy nie tylko na deskach teatru, ale i w filmie, i w serialu. O zaszufladkowaniu w rolach trudnych, o czarnych charakterach w dubbingu i niezaprzeczalnym sukcesie komercyjnym "Nigdy w życiu". Aktorka wspominała również swoją współpracę i przyjaźń z Piotrem Adamczykiem.

Na koniec widzowie mieli okazję do zdobycia autografów i wspólnego zdjęcia z jedną z najwybitniejszych polskich gwiazd kina i teatru.

Wydarzenie było częścią festiwalu artystycznego ArtFest, który odbywa się w Tarnowie w dniach 18.XI. - 08.XII. i w ramach którego można spotkać takie gwiazdy sztuki jak Anna Maria Jopek, Dorota Masłowska czy Budka Suflera.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!