(© Okładka książki)

Danuta Wałęsa, autorka książki "Marzenia i tajemnice", została doceniona „za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce”.

Nagrodę Radia TOK FM otrzymuje osoba, instytucja lub organizacja, za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub wręcz zmieniły polską rzeczywistość. Dotyczyć mogą każdej dziedziny życia: polityki, spraw społecznych, obyczajowości, życia duchowego, nauki, biznesu, kultury, mediów, sportu.

Osoby zgłaszające Danutę Wałęsę tak uzasadniały jej kandydaturę : "Dała nowe spojrzenie na wielkich tego świata, na męża, który dla zwykłych obserwatorów i uczestników naszej najnowszej historii jest Wielkim Polakiem. Odbrązowiła pomnik (...)"

Nagrodą Radia TOK FM za rok 2011 jest rzeźba w kształcie bomby z lontem,
którą zaprojektowała Aneta Faner i Piotr Duma z Fish ‘n’Sheep Studio.

Odbierając statuetkę, 13 marca w warszawskim Klubie Palladium, Danuta Wałęsa powiedziała: "Jestem wzruszona, brakuje mi słów na tyle pochwał. Dziękuję kapitule i wszystkim słuchaczom radia TOK FM, że zostałam wybrana. Gratuluję też współnominowanym do tej nagrody. Jest mi przykro, że ja, jedna kobieta dwóch panów pokonałam."

Do nagrody nominowano również księdza Adama Bonieckiego i kapitana Tadeusza Wronę. W roku ubiegłym laureatem został Michał Boni.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!