Legia Warszawa opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano, że jedynym właścicielem Legia Warszawa S.A. został Dariusz Mioduski. Zmiany właścicielskie doprowadziły do rezygnacji dotychczasowego prezesa Bogusława Leśnodorskiego oraz wiceprezesa Jakuba Szumielewicza.

"Informujemy, że 22 marca 2017 roku weszła w życie umowa, na mocy której Dariusz Mioduski odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla łącznie 40 proc. udziałów w spółce Legia Holding, na skutek czego został jedynym właścicielem Legii Warszawa S.A." - tak rozpoczyna się oficjalny komunikat Legii Warszawa dotyczący zmian właścicielskich.

Dalej czytamy, że wypracowana umowa to efekt porozumienia dotychczasowych wspólników, którzy kierowali się przede wszystkim dobrem Legii Warszawa.

Zmiany właścicielskie doprowadziły do rezygnacji Bogusława Leśnodorskiego i Jakuba Szumielewicza z funkcji członków Zarządu Legii Warszawa. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowy prezes odejdzie z klubu. Leśnodorski ma zaangażować się w pracę na rzecz Legii przez objęcie stanowiska Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Poza nim w Radzie zasiądą też: Robert Jędrzejczyk, Jerzy Kowalski, Marian Owerko i Anna Mioduska.

Czytaj też: Paweł Zagumny kończy karierę. Kibice chcą godnie pożegnać mistrza

Dariusz Mioduski został nowym prezesem Zarządu, zaś członkiem - Jarosław Jankowski. "W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest poszerzenie składu Zarządu. Strony uzgodniły, że Maciej Wandzel do końca bieżącej kadencji Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. będzie reprezentował w niej Legię Warszawa" - tak kończy się komunikat.

Bogusław Leśnodorski całą sprawę skomentował na swoim koncie na Twitterze, gdzie opublikował obszerne oświadczenie:




Zobaczcie też: Czy opłaca się być sportowcem w Warszawie? Stołeczni medaliści olimpijscy myślą nad przeprowadzką


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!