Od dziewiętnastu lat na jesieni, na terenie zabytkowego parku w gdyńskich Kolibkach, organizowany jest piknik rodzinny Dary Ziemi. Tegoroczna edycja rusza już w nadchodzący piątek i potrwa do niedzieli.

Udział w pikniku zapowiedziało już ponad stu wystawców. Zaprezentują oni Dary Ziemi od płodów rolnych poprzez sadzonki, do przetworów, a także wszystko co może przydać się w pracy w ogrodzie oraz sprzyja wypoczynkowi na łonie natury.
W tym roku towarzyszące wystawie prezentacje kulturalne nawiązywać będą do francuskich tradycji muzycznych, artystycznych i kulinarnych.

W sobotę 22 września o godzinie 13 zostaną ogłoszone wyniki miejskiego konkursu „Gdynia w kwiatach” , a dwie godziny później poznamy laureatów bardzo ciekawego ogólnopolskiego konkursu „Projekt ekologicznego i jadalnego ogrodu ozdobnego”. Goście festynu będą mieli okazję nie tylko podziwiać konkursowe prace ale także spotkać się z ich autorami.

Natomiast w niedzielę o godzinie 12, na scenie w Kolibkach wystąpi Wiesław Prządka ze swoją formacją New Musette Quartet w programie „Pod dachami Paryża.” W niedzielne popołudnie rozpocznie się też próba bicia rekordu zażycia tabaki największą na świecie tabakierą.

Przez cały czas uczestnicy pikniku będą mieli okazję degustacji ekologicznych przetworów, udziału w konkursach z cennymi nagrodami, natomiast każdego wieczoru trwania pikniku o godzinie 18:00 zostaną rozlosowane „kosze obfitości”.

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!