Puchar Davisa Puchar Davisa

Puchar Davisa (© Акутагава (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Davis_Cup_in_Moscow,_December_2006.jpg))

Polska reprezentacja w tenisie, pokonała po zaciętym spotkaniu reprezentację Łotwy. Stawką w meczu play-off było utrzymanie się w I Strefie Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

Mecz odbył się w dniach 17-19 września 2010 r. w Olimpic Sports Center w Rydze (Łotwa). Stawką było pozostanie w I Strefie Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa na rok 2011. Nastroje przedmeczowe były bardzo dobre, ponieważ Polska wygrywała z Łotwą we wszystkich dotychczasowych spotkaniach (po raz ostatni 5:0 w 2006 roku w Puszczykowie). Polacy pojechali z niemalże najmocniejszym dostępnym składem (zabrakło tylko Łukasza Kubota, który zdecydował się zagrać w tym czasie w challengerze Pekao Szczecin Open i zgodnie z przepisami nie mógł zagrać dla reprezentacji).

Po pierwszym dniu był remis 1:1. Swój mecz z Andisem Juską gładko wygrał Michał Przysiężny, a Jerzy Janowicz zdołał jedynie urwać seta Ernestowi Gulbisowi (aktualnie nr 25 na świecie). W sobotę planowo i bez problemów wygrał nasz najlepszy debel Fyrstenberg/Matkowski i wszystko się miało rozstrzygnąć ostatniego dnia. Pierwszy mecz rozpoczął się dość niespodziewanie wygraną pierwszego seta Przysiężnego nad Gulbisem 7/6(5). Niestety kolejne trzy sety Polak przegrał i zrobiło się 2:2.

Walkę o decydujący punkt miał stoczyć Jerzy Janowicz z Andisem Juską, jednak Łotysze zdecydowali się na wystawienie Karlisa Lejnieksa. Na niewiele się im to zdało, gdyż Polak pokonał swojego rywala zdecydowanie 3:0 i dał polskiej reprezentacji zwycięstwo w całym meczu 3:2. Dzięki temu Polska w przyszłym roku nadal będzie walczyła w I Strefie Euro-Afrykańskiej o awans do Grupy Światowej.

Polska - Łotwa 3:2
Michał Przysiężny - Andis Juska 6/3 6/4 6/4
Jerzy Janowicz - Ernest Gulbis 4/6 4/6 6/3 2/6
Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - Andis Juska/Deniss Pavlovs 6/3 6/4 7/6(4)
Michał Przysiężny - Ernest Gulbis 7/6(5) 1/6 2/6 5/7
Jerzy Janowicz - Karlis Lejnieks 7/5 6/4 7/6(3)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!