Plakat wystawy w Muzeum Historyczno - Archeologicznym Plakat wystawy w Muzeum Historyczno - Archeologicznym

Plakat wystawy w Muzeum Historyczno - Archeologicznym.

Od 15 lutego 2015 roku w Muzeum Historyczno - Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można oglądać wystawę stanowiącą przypomnienie pewnego wydarzenia sprzed blisko 80 lat.

Jak informuje Kamil Stelmasik z Działu Promocji, Współpracy i Projektów Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim ekspozycja "W kręgu artystów ostrowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego" nawiązuje bezpośrednio do wydarzenia z 6 grudnia 1936 roku, a mianowicie Pierwszej wystawy plastyki w Ostrowcu, która miała miejsce w Resursie Urzędniczej przy Alei 3 Maja 5, gdzie dzisiaj mieści się siedziba PTTK im. St. Jeżewskiego. Wówczas pokazano fotografie Tadeusza Rekwirowicza, drzeworyty Marceli Żakowskiej oraz obrazy Maksymiliana Brożka. Byli to ówcześni działacze Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, jednej z najprężniejszej działającej wówczas organizacji, która powstała w Ostrowcu we wrześniu 1913 roku. Członkowie PTK organizowali liczne prelekcje, spotkania, konkursy i wycieczki krajoznawcze, gromadzili cenne pamiątki, zakładali biblioteki, upowszechniali wiedzę na temat kultury regionu.

Przypominając wydarzenie sprzed 79 lat, w Pałacu Wielopolskich będzie można zobaczyć oryginalne fotografie Tadeusza Rekwirowicza oraz obrazy i grafiki Marii Żakowskiej, Stanisława Żakowskiego i Juliana Żakowskiego.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 lutego 2015 r. godz. 16.00 w siedzibie muzeum przy ulicy Świętokrzyskiej 37. Wystawa potrwa do 19 kwietnia 2015 roku.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!