wilk wilk

wilk (© Artur Hampel)

Podróżniccy organizują debatę o Puszczy Białowieskiej.

Sprostowanie do słów: "Pozarządowa organizacja Greenpeace Polska przy współudziale bloga Podróżniccy organizuje debatę o Puszczy Białowieskiej." Pomysłodawcą debaty są autorzy bloga Podróżniccy. Greenpeace Polska występuje jako współorganizator, po czym dodano dzień później również jako współorganizatora Lasy Państwowe.
Na dzień publikacji wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook widniało tylko dwóch organizatorów, prawdopodobnie przez niedopatrzenie.
Status organizatora natomiast nadawany jest automatycznie przez portal społecznościowy wszystkim tym, którym organizator, w tym przypadku Podróżniccy nadadzą rolę Admina na stronie wydarzenia.
Z rozmowy z rzecznikiem prasowym LP Anną Malinowską wynika, że Podróżniccy zwrócili się do Lasów Państwowych dużo wcześniej z informacją o chęci zorganizowania debaty o Puszczy Białowieskiej, co spotkało się z aprobatą Lasów Państwowych i akceptacją udziału w dyskusji.
Przyznaję, że zawiłości facebookowych rozwiązań wprowadziły mnie w błąd a za nadinterpretację facebookowych komunikatów przepraszam Organizatora debaty, Podróżnickich.


Podróżniccy na stronie społecznościowej Facebook liczą fanów w dziesiątkach tysięcy a dokładniej grubo ponad 35 tysięcy.
Organizacja Greenpeace Polska dąży do rozszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego na cały obszar Puszczy Białowieskiej, nawet za cenę pozbawienia lokalnej społeczności prawa do decydowania o takim rozszerzeniu, Podróżniccy zdecydowali się zaprosić do dyskusji tą właśnie organizację.

W debacie pod nazwą „Porazmawiajmy o Puszczy" mają wziąć udział:

- Robert Cyglicki – Dyrektor programowy Greenpeace Polska
- dr hab. Rafał Kowalczyk, Instytut Biologii Ssaków PAN
oraz
- mgr inż. Jan Tabor, Wydział Ochrony Przyrody Lasy Państwowe
- prof. dr hab. Jacek Hilszczański, Instytut Badawczy Leśnictwa

Co piszą organizatorzy? – „Nie sposób nie mieć emocji, przechadzając się po tym lesie. Jednak nie zawsze są to emocje związane z samą przyrodą. Ostatnio o Puszczy głośno z zupełnie innych powodów.
Czasem jednak emocji jest za dużo - dlatego chcemy usiąść i spokojnie porozmawiać. Poprosiliśmy osoby prezentujące różne punkty widzenia i wspólnie chcemy Wam dać pełen obraz obecnej sytuacji w Puszczy Białowieskiej.”


Ciekawe mogą się okazać przygotowane niespodzianki, które kryją się pod hasłem – parafrazując - że pomimo tego, iż przechadzając się po puszczy nie sposób nie mieć emocji, to mają one inne podłoże aniżeli stan puszczańskiej przyrody.

Wkrótce się okaże, co ów uczestnicy debaty mają myśli.

Przeczytaj też Dziennikarz Gazety Wyborczej - "to taka ruska, antysemicka agentura"W obliczu poszerzającej się wiedzy Polaków na temat stanu Puszczy Białowieskiej i przyczyn powstania katastrofy ekologicznej, Greenpeace Polska najwyraźniej poszukuje nowych dróg do odzyskania traconego lawinowo zaufania.

Wygląda na to, że usiłuje wzięciem udziału w dyskusji zdobyć na powrót pozycję organizacji, której zależy na zachowaniu polskiej przyrody w jak najlepszym stanie.
Czy organizacja jest gotowa ustąpić ze swoich roszczeń? Czy jest gotowa przyznać się do błędu?

Obserwując poczynania tej organizacji wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, by nie powiedzieć, że niemożliwe.
Środowisko, w którym obracają się członkowie organizacji Greenpeace Polska a w zasadzie środowisko, które na przestrzeni lat wykreowała wspomniana organizacja, nie wydaje się być skłonnym do ustępstw.

Ustępują jedynie w określonych przypadkach, a tymi przypadkami są zdecydowane działania władz, bądź całkowita dezaprobata działań aktywistów tej i podobnych jej ideowo organizacji. W przeciwnym razie roszczenia nie mają końca, lub zanikają wówczas, gdy roszczenia zostaną spełnione w stu procentach, czyli inaczej mówiąc - "zero kompromisu".

Debata została zapowiedziana na dzień 6 września (wtorek) w godzinach 10.30 – 12.30. Będzie można oglądać ją online o czym informują organizatorzy na swoim blogu.

„Transmisja online będzie realizowana dzięki Facebook Live. Zaczynamy o 10:30 we wtorek na profilu @Podróżniccy. Będziecie mogli zadawać pytania w komentarzach, a wszyscy goście postarają się udzielić odpowiedzi”

Więcej informacji w wydarzeniu - link

Puszcza rodzi emocje - film - https://www.youtube.com/watch?v=ZQY5oXH0se8

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!