Spotkanie Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Krakowie 24 lipca 2016 - ogłosił dziś w trakcie mszy św. w Rio de Janeiro Papież Franciszek.

Papież wybrał Kraków na gospodarza kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Swą decyzję Franciszek ogłosił w czasie mszy w Rio de Janeiro. Pielgrzymi na Copacabanie zareagowali oklaskami.
Na Wawelu rozdzwonił się Dzwon Zygmunta. Wybór ten oznacza, że Franciszek w 2016 r. przybędzie do Polski.
Decyzję papież ogłosił w Rio de Janeiro podczas mszy na zakończenie 28. zlotu młodych katolików z całego świata. W pożegnalnej mszy na plaży Copacabana uczestniczyło około trzech milionów ludzi.

- Drodzy młodzi, jesteśmy umówieni na spotkanie, na następne Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie, w Polsce. Prośmy o wstawiennictwo Maryi, światło Ducha Świętego dla drogi, która nas zaprowadzi na te nowe radosne święto wiary i miłości Chrystusa - powiedział papież wywołując aplauz i radość około trzech milionów pielgrzymów ze 190 krajów, w tym z Polski.


Wydarzenie historyczne i istotne dla całego społeczeństwa

Zadowoleni są również polscy hierarchowie. Płyną już pierwsze komentarze. - Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił dziś, na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, że następne spotkanie młodych odbędzie się w Krakowie. Jest to, oczywiście, wielkie wyzwanie dla całego Kościoła w Polsce, ale także wielka szansa i nadzieja dla wielu młodych ludzi na przeżycie tych pięknych dni w Polsce - podkreślił bp Wojciech Polak.

- Światowe Dni Młodzieży w Polsce będą wydarzeniem historycznym i istotnym dla całego społeczeństwa. To wyraz uznania dla naszego kraju - powiedział z kolei b. sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Tadeusz Pieronek. A metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podkreślił: - Kraków i Polska radują się, że na nowo staje się miastem i państwem młodości.


ŚDM po raz drugi w Polsce


Światowe Dni Młodzieży, których pomysłodawcą był Jan Paweł II, odbędą się w Polsce po już drugi raz. W 1991 roku zostały zorganizowane w Częstochowie. Wydarzenie, mające formę religijnego festiwalu, to spotkanie papieża z katolicką młodzieżą z całego świata.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!