Ambasada Republiki Niemiec oraz Polsko - Niemiecka Izba Gospodarcza przy współpracy Brytyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej zorganizowały konferencję w Krakowie na temat zmian klimatycznych w świecie i ochronie środowiska. Debata miała miejsce w środę 14 grudnia br.

W konferencji 14 grudnia uczestniczyli między innymi: Helmut Lüders Kierownik Wydziału Gospodarczego Ambasady Niemiec Warszawie, dr Heinz Peters, Konsul Generalny Niemiec Krakowie, Katarzyna Siwek kierownik Biura Regionalnego AHK w Gliwicach i dyrektor Brytyjsko - Polskiej Izby Gospodarczej O/Kraków Agnieszka Libura.

Zmiany klimatyczne, ochrona środowiska naturalnego, wpływ złej gospodarki na środowisko ma tragiczne skutki. Zwołanie tak ważnej międzynarodowej konferencji w Krakowie to wielki zaszczyt dla regionalnego
środowiska naukowego oraz organizacji i osób zajmujących się tymi tematami.

Głównymi tematami były: program wsparcia finansowego w ochronie środowiska, międzynarodowa polityka energetyczna, energia odnawialna w Polsce, zmiany klimatu a bezpieczeństwo energetyczne, ekologia jako determinanta zmian gospodarczych w Polsce, wpływ zmian klimatycznych na miasta, katastrofa ekologiczna czy złe gospodarowanie środowiskiem.

Bezpieczeństwo energetyczne - to stabilne zabezpieczenie energii i paliw gwarantujące krajowe zaspokojenie po dostępnych cenach, które akceptuje społeczeństwo. Optymalne wykorzystanie krajowych zasobów surowców potrzebnych do wytwarzania między innymi energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo dzieli się na podstawowe trzy kierunki przedmiotowych działań: energetyczny, rynkowy czyli ekonomiczny, ekologiczny.

Czytaj dalej ---->
Ekologia jako determinanta zmian gospodarczych w Polsce - taki tytuł nosił wykład prof. n. Dr hab. Andrzej Misiołek - senator RP, członek komisji Ochrony Środowiska Senatu RP. Rozwój rozumowany jest jako proces zmian, regionu, kraju, społeczności oceniany pozytywnie. Kategorie rozwoju i zmian od rewolucji gospodarczej do dnia dzisiejszego.

Metabolizm miejski – składa się z szeregu akcji na poziomie człowiek a środowisko, przepływów materii i energii jakie są i występują w miejskim środowisku

Prognoza do 2025 roku - na świecie będzie żyło 8,5 miliarda ludzi. Ponad ich połowa będzie mieszkała w aglomeracjach miejskich. Z analiz wynika, że w 16 tzw. megamiastach będzie mieszkać 10 milionów ludzi.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!