Demonstracja siły Brazylii. Canarinhos roznieśli Chiny 8:0!

Dominik Lenart
W towarzyskim meczu rozegranym w Recife reprezentacja Brazylii odniosła bardzo efektowne zwycięstwo w rzadko spotykanych rozmiarach, bo aż 8:0 z zespołem Chin. Pierwszoplanową postacią tego spotkania był Neymar, autor hat-tricka.

Podopieczni Mano Menezesa przystąpili do tego starcia z myślą i szansą rehabilitacji po nieudanym poprzednim meczu towarzyskim z zespołem RPA, wygranym co prawda 1:0, ale zakończonym w bardzo słabym i bezbarwnym stylu. Po meczu z ekipą afrykańską, "Canarinhos" schodzących z murawy pożegnały gwizdy i wielkie niezadowolenie wszystkich sympatyków pięciokrotnych mistrzów świata.

W meczu z Chinami ekipa Brazylii już od samego początku rzuciła się do zdecydowanych ataków na bramkę rywala. Raz po raz swoimi szarżami poważne zagrożenie i popłoch w defensywie rywali stwarzał Neymar, który już w pierwszych minutach spotkania miał dwie znakomite okazje do zdobycia bramek.

Na pierwszego gola kibice musieli jednak czekać do 22 minuty, kiedy to gracz Chelsea Ramires fantastyczną podcinką w sytuacji sam na sam pokonał chińskiego bramkarza. Ten gol był początkiem nieszczęść Azjatów i rozwiązał cały worek z bramkami.

Jednak pierwsza połowa skończyła się tylko dwubramkowym prowadzeniem Brazylii. Drugiego gola dołożył Neymar.

W drugiej części gry, w przeciągu zaledwie 11 minut podopieczni Menezesa aż czterokrotnie umieszczali piłkę w siatce przeciwnika, demonstrując przy tym bajeczną technikę, a także wielką swobodę i szybkość. Bramki zdobywali kolejno: Lucas (48. min), Hulk (51.) oraz dwie Neymar (53. i 59.), który skompletował w ten sposób hat-tricka.

Ostatnie dwa trafienia, które całkowicie pogrążyły Chińczyków były autorstwa Liu Jianye, który zaliczył samobójcze trafienie, a także Oscara z rzutu karnego.

Przypomnijmy, że 16 października we Wrocławiu zespół "Canarinhos" zagra w towarzyskim starciu z inną azjatycką drużyną Japonią.

Brazylia - Chiny 8:0 (2:0)

Bramki: Ramires (22.), Neymar (25., 53., 59.), Lucas (48.), Hulk (51.), Liu Jianye (69. - samob.), Oscar (74. - karny).

Brazylia: Diego Alves - Dani Alves (71. Adriano), David Luiz (77. Réver), Marcelo, Dedé, Ramires (62. Arouca), Oscar (82. Leandro Damião), Rômulo (79. Sandro), Lucas Moura, Hulk, Neymar (72. Jonas)